Kaip ir kiekvienais metais Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje vyko vaikų vasaros poilsio dienine stovykla ,,Mažosios Lietuvos istorijos takais“.

Pirmą dieną stovyklautojai išklausę saugaus elgesio instruktažą ir susipažinę su numatyta stovyklos veikla, pasiskirstė į būrius, sugalvojo pavadinimus: „Bičiuliai“, „Karaliai“, „Mažosios lietuvaitės“, „Kodėlčiukai“, „Keliautojai“, „Šilutės vaikai“, ,‚Linksmuoliai visada linksmi“, „Smalsuoliai“, „Aitvariukai“, „Smalsučiai“. Rytais darė mankštą, kuri suteikė žvalumo, energijos ir geros nuotaikos visai dienai.

Stovyklautojų pažintis su Mažosios Lietuvos istorija prasidėjo orientaciniu žaidimu po Šilutės miestą. Edukatorė Rasa Gailiuvienė vaikus supažindino su Mažosios Lietuvos regiono tapatumą atspindinčia lietuvininkų (šišioniškių) tarme, mokė žaidimų ir šokių. Vyko kūrybinė meninė veikla su Šilutės kameriniu dramos teatru. Įvairios edukacijos – viktorinos vyko Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Ketvirtą dieną stovyklautojai vyko į Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejų. Čia susipažino su Mažosios Lietuvos visuomenės veikėju, publicistu, spaustuvininku, vienu ,,Aušros“ leidėju. Edukacinę kelionę tęsė po Rambyno regioninį parką, aplankė Rambyno kalną, susipažino su Mažosios Lietuvos kultūriniu gyvenimu ir istorija. Penktą dieną stovyklautojai aktyviai sportavo, žaidė žaidimus, šokinėjo ant batuto mokyklos stadione.

Stovykloje vaikai ne tik turėjo galimybę aktyviai praleisti laiką, bet ir praplėsti savo žinių akiratį bei smagiai praleisti laiką draugų būryje. Gražios ir saugios vasaros!

Margarita Dambrauskaitė
Socialinė pedagogė