Macikų socialinės globos namų gyventojai turėjo labai šiltą susitikimą su Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokiniais. Dailės terapijos metu kūrė bendrą knygą – „Aš ir Tu“,
ši veikla teikė teigiamas emocijas, skatino nuoširdžius ir draugiškus santykius. Bendradarbiaujant, socialinės darbuotojos Vaida Jančauskienė ir Laima Kuturienė, atskleidė moksleiviams socialinio darbuotojo profesijos ypatumus.

Mokiniai suprato, kad piešimas gali suteikti ne tik didelį džiaugsmą, bet ir tapti bendravimo forma. Socialinis darbuotojas padeda žmogui atgauti savarankiškumą, atstovauja jo teisėms, padeda atkurti socialinius ryšius, kuriuos žmonės yra praradę. Ne paslaptis tai, kad socialinio darbo profesija nėra ypač populiari, nes nepopuliaru būti su tais, kurie yra gyvenimo nuskriausti, silpni. Iš esmės pasirinkdamas šią profesiją, žmogus pasirenka būti su lemties nuskriaustais ir pralaimėjusiais žmonėmis, jiems teikti pagalbą, būti vedliu jų gyvenimo kelyje, kartu įveikti kylančias problemas, atsakyti į rūpimus klausimus, paskatinti veikti, o nesėkmės atveju – būti šalia ir kartu įveikti gyvenimo iššūkius.

Edita Bendžiuvienė
karjeros specialistė