Mokyklos lapkričio mėnesio veiklos plano eilutė – ugdymo diena ,,Kas nežinoma- tampa žinoma“ intrigavo. Visų laukė nauji susitikimai su žmonėmis, kurie yra puikūs savo srities specialistai. Laukė susitikimai, kurie suteiks ne tik žinių, bet kažkam net nulems ateitį.

Nuo ankstyvo ryto mokykla dūzgė kaip bičių avilys. 1-4 klasių mokiniai mokyklos stadione susitiko su Vileikių užkardos kinologu Dovydu Pranckevičiumi ir jo tarnybiniu šunimi „Dora arba Deni neturi ribų“ bei klausėsi vyresniojo pareigūno A. Bendiko pasakojimo apie pasieniečio darbą. Kiti su Šilutės ,,Šilutė“ krepšinio komandos vadovu K. Macijausku ir klubo žaidėjais ,,ragavo“ krepšininko duonos, kiti su Šilutės šaulių kuopos vadovu D. Jauniumi ir karininku A. Ališausku (buvusiu mūsų mokyklos mokiniu) ,,matavosi“ karininko profesiją, dar kiti su Klaipėdos jūreivystės mokyklos atstovais bandė prisijaukinti romantišką jūreivio profesiją. Pasisekė ir aštuntokams – UAB „Vlantana” specialistai pristatė dinamišką ilgųjų reisų vairuotojo, logistikos vadybininko kelią. Įvairių klasių mokiniai mėgino įminti teisininko, žurnalisto, bankininko, policininko, reklamos specialisto arba net jogos ir meditacijos mokytojo, kaitavimo instruktoriaus profesijų paslaptis.

Beveik 900 mokinių netilpo mokyklos erdvėse. Todėl esame dėkingi SBA grupės ,,Šilutės baldai“, UAB ,,Šilutės vandenys“ , UAB ,,Šilutės šilumos tinklai“, UAB Klasmann – Deilmann, Šilutės profesinio mokymo centro, vestuvių namų „Kleidė“ vadovams ir atstovams už galimybę apsilankyt, išgirsti, pamatyti, prisiliesti prie jų profesinės kasdienybės.

Visų susitikimų leitmotyvas – apie savo ateitį reikia galvoti jau šiandien. Savęs pažinimas ir tobulinimas, įvairios veiklos, savanorystė – tai kasdieniniai kiekvieno jauno žmogaus darbai. Jie padeda nupinti ateities tinklą. Kiekviena diena – tai nauja to tinklo akis. Juk greitai ateis žūklės metas ir jos sėkmę lems šiandieninis triūsas.

O už ilgalaikį triūsą, įspūdžių ir patirčių dieną, nesumeluotus mokinių vertinimus dėkojame mokyklos profesinio orientavimo koordinatorei Editai Bendžiuvienei. Ji suvaldė beveik 900 mokinių srautą, prikalbino dešimtis įvairių profesijų atstovų, kad kiekvieno lapkričio 23 -ios pusdienis būtų įsimintinas.

Daiva Losienė
Istorijos mokytoja metodininkė