Šių mokslo metų spalio-lapkričio mėnesiais mokykloje buvo vykdomas specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP) mokiniams skirtas mokyklinis projektas „Aš ir Mažoji Lietuva“. Pirmoje veikloje bibliotekininkė I. Sokolovienė pristatė mokyklos bibliotekoje esančias knygas apie Mažąją Lietuvą. Veikloje mokiniai senose fotografijose bandė atpažinti, kokia tai vieta yra dabar, vaišinosi keksu, iškeptu pagal lietuvininkų receptą. Antroje projekto dalyje buvo vedama integruota pamoka su istorijos mokytoju S. Merliūnu. Mokytojas mokiniams pateikė dar daugiau istorinių faktų apie Mažąją Lietuvą, o paskui specialioji pedagogė S. Griciūtė pravedė mokiniams viktoriną su aktyvaus atsako sistema. Mokiniai pagilino savo žinias, patyrė gerų emocijų dalyvaujant ir laimint simboliškas dovanėles. Trečioji projekto dalis vyko Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje, kur mokiniai galėjo pritaikyti jau turimas žinias apie Mažąją Lietuvą, žaisdami interaktyvų žaidimą „Grindopolį“. Ketvirtoje projekto dalyje SUP mokiniai vaikščiojo po Šilutę ir su savo telefonais stengėsi kuo meniškiau nufotografuoti istorinius pastatus ir vietas. Įgyvendinant paskutinę projekto dalį buvo suorganizuota mokinių fotografijų paroda mokyklos bibliotekoje. Edukacinės veiklos buvo tikai naudingos mokiniams, nes pažinoti savo kraštą yra kiekvieno žmogaus pareiga.

Simona Griciūtė
Specialioji pedagogė