„Pagaliau dėl puikaus mokymosi būsiu tinkamai paskatintas”,- pagalvojau, kai mes, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokiniai, buvome pakviesti vykti į edukacinę kelionę, į Anykščius. Mokymasis puikiais pažymiais, aktyvi neformali veikla, dalyvavimas mokyklos bendruomenės gyvenime – tokie buvo kriterijai, pagal kuriuos sudaryta ekskursantų grupė.

Gegužės 19 – tos dienos ankstyvą rytą pilnas autobusas Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos 5 – 10 klasių šauniausių mokinių išvyko į pažintinę ekskursiją. Mokiniai aplankė visas įžymiausias Anykščių miesto vietas. Vaikams didelį įspūdį paliko didysis Puntuko akmuo, prie kurio kai kurie atrodė lyg nykštukai. Visi liko sužavėti Anykščių šilelio Medžių lajų taku, kur buvo galima pasivaikščioti medžių lajų lygyje. Mokiniai galėjo pasigrožėti aukščiausia bažnyčia Lietuvoje – Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia. Apsilankę rašytojo Jono Biliūno sodyboje, užsukome į Arklio muziejų, kur galėjome apžiūrėti žemės ūkio įrankius, transporto priemones, susipažinome su įvairiais amatais: audėjo, keramiko, duonos kepėjo, kalvio, juvelyro ir medžio drožėjo. Kadangi įvairiuose turistiniuose objektuose ekskursijas vedė trys gidai, sužinojome labai daug ir labai skirtingai pateikiamos medžiagos. Siauruko muziejuje jautėmės kaip teatre – toks artistiškas ir įdomus buvo šeimininkas. Vaikai nuvyko ir ant Kalitos kalno, kur veikia pirmoji Lietuvoje vasaros rogučių trasa. Drąsiausi, kurie išdrįso išbandyti šią ekstremalią pramogą, gavo ne- mažą adrenalino dozę ir nepakartojamus įspūdžius. Lydinčios mokytojos labai žavėjosi aplinką puošiančiais tulpių žiedais. Atsisveikinome su miestu užkopę į Liudiškių piliakalnį, Jono Biliūno „Laimės žiburį”.

Ne tik geri įspūdžiai, bet ir praplėstas mūsų akiratis – viena iš tų Laimės žiburio, pasak legendos, paskleistų švieselių. Mokiniai džiaugėsi išvyka ir su nekantrumu lauks kitų kelionių.

Titas Undraitis
5a klasės mokinys