Gegužės 5-tą dieną vykome į Bitėnuose esantį Martyno Jankaus muziejų, kuris organizavo teatralizuotą edukaciją „Knygnešių keliais – misija įmanoma“, skirtą paminėti spaudos atgavimo dienai.

Mūsų mokyklos mokinių komanda kartu su istorijos mokytoju Silvestru Merliūnu ir etikos mokytoja metodininke Rita Zdanevičiene nusikėlė į spaudos draudimo laikotarpį ir nešė „uždraustąją“ spaudą. Didžiausia ir svarbiausia užduotis buvo kelionėje išsisukti nuo žandarų tardymų ir saugiai paslėpti gautą spaudą. Deja, ne visiems pavyko saugiai pernešti spaudą ir likti nepagautiems. Daliai mūsų teko pabuvoti ir areštinėje… Gyvai galėjome suprasti, ką išgyveno mūsų knygnešiai ir kiek aukojosi, kad būtų išsaugota mūsų gimtoji kalba.

Grįžome su pakilia nuotaiką ir kiekvienas sau prižadėjome, kad tikrai dar sugrįšime.


Istorijos mokytojas,
S.Merliūnas