8c klasės mokiniai Europos kalbų dieną pažymėjo neįprastai. Tam rengėsi visus metus, nes pasinaudojo Europos Komisijos puslapio pasiūlymu įveikti kalbinius iššūkius ir visus metus vykdyti projektą „Kalbos iššūkių vadovas slaptiesiems agentams“. Pirmiausia teko, kaip tikriems slaptiesiems agentams, pasirinkti slapyvardį, pateikti pirštų atspaudus, susipažinti su gestų kalba, išmokti  skaityti užkoduotą informaciją. Tada reikėjo įveikti įvairias užduotis, atsakyti į neįprastus klausimus apie kalbas, registruoti atlikto iššūkio dieną ir nepamiršti, kad viso to tikslas – kalbinių kompetencijų ugdymas.

Projekto pristatymo dieną aštuntokai ir apsirengė kaip slaptieji agentai. Tiesa, jų laukė dar vienas nenumatytas iššūkis – dingo projekto koordinatorė – lietuvių mokytoja. Tačiau visų pastangomis situacija buvo suvaldyta ir baigiamojoje pamokoje mokiniai bei lietuvių mokytoja kalbėjosi apie darbo sėkmes ir nesėkmes, labiausiai patikusias ir nuobodžiausias užduotis, aptarė gimtosios kalbos ir užsienio kalbų perspektyvas šiandieniniame pasaulyje.

Dalia Šulcienė
Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja