Šilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla

Pradinis ugdymas

Gamtos ir technologinių mokslų priemonės taikomos ne tik pasaulio pažinimo pamokose. Jas naudojame ir neformaliojo ugdymo užsiėmimuose, praktinių studijų dienų, mokyklos vaikų vasaros poilsio stovyklos metu.

Priemones taiko visos 1-4 klasių pradinio ugdymo mokytojos.

Pamokos tema. Vandens būsenos, lašelio kelionė.

Pamokos uždavinys (-iai): Atpažinti, palyginti ir skirti vandens būsenas, sužinoti vandens apytakos ratą.

Naudojamos priemonės: elektrinė viryklė, puodas, ledukai, vanduo, indeliai.

Pamokos tema. Vandens temperatūros matavimas.

Pamokos uždavinys (-iai): Pakartoję turimas žinias apie termometrą ir jo panaudojimą, grupėse atliks 2 bandymus vandens temperatūrai išmatuoti, suvoks, kaip gautas žinias panaudoti gyvenime.

Priemonės: termometro maketai, įvairių termometrų pavyzdžiai, stikliniai indeliai, lėkštutės, puodeliai, padėklai, virduliai, vilna, bandymų rezultatų fiksavimo lapai.

Pamokos tema. Gyvūnai artimoje aplinkoje.

Pamokos uždavinys (-iai): Stebėdami aplinką suvoks ir paaiškins gyvų organizmų prisitaikymo prie aplinkos reikšmę.

Priemonės: lupos, gamtos tyrinėjimo rinkinys, stebėjimų rezultatų fiksavimo lapai.

Pamokos tema. Vandens savybės

Pamokos uždavinys (-iai): Nustatyti vandens savybes.

Reikalingos priemonės: mėgintuvėlių komplektas, stovelis, žemų stiklinių rinkinys, pienas, aliejus, nafta, vanduo, cukrus, miltai, krakmolas, druska, soda, plunksnos, ledo kubeliai, siūlas.