Mokykloje įvyko meninio skaitymo konkursas. Kasmet lietuvių kalbos mokytojai patiria savotišką sunkumą, rinkdami grožinius tekstus mokiniams, kurie geba raiškiai emocingai skaityti. Pasirenkami žinomi įvertinti lietuvių autorių kūriniai, kurie išsiskiria aukšta menine kokybe . Mokyklos meninio skaitymo konkurse dalyvavo 17 mokinių, kurie pasirinktą tekstą suprato ir įvertino kūrinio keliamas problemas.

Meninio skaitymo konkursą vedė 7 a kl. mokinė Rugilė Vasiliauskaitė. Popietės pradžioje 8a kl. mokinė Kamilė Kiudytė pagrojo nuostabią J. Kern pjesę „Rūkas“. Vertinimo komisiją sudarė mokyklos pavaduotoja Dalia Šiaudvytienė, bibliotekininkė Indra Sokolovienė ir istorijos mokytoja Daiva Losienė.

Pirmoji deklamuoti pradėjo penktokė Kamilė Kerpytė. Jos eilėraštukas pamokė visus mandagumo mokytis iš pelėdos. Šeštokas Erikas Jančenkovas gan artistiškai papasakojo linksmą istoriją apie meškos bėdq ir visi klausytojai pamokančios istorijos buvo prajuokinti. Dar dalyvavo 6a klasės mokinės Aušrinė Pocevičiūtė ir Viltė Masidunskaitė. Septintokų tekstai buvo sudėtingesni keliama problematika. 7a kl. mokinys Linas Kirjanovas skaitė L. Bitvinsko eilėraštį, 7a kl. mok. Emilija Drabkinaitė ir 7b kl. mok. Romas Višinskas skaitė J. Erlicko eilėraščius, o 7 b kl. mok. Domantė Zaturskytė pasirinko H. Radauską. 7c kl. mok. Rūtos Jančauskaitės proziškas tekstas sujaudino liūdna tremtinių skausminga tema. Meninio skaitymo konkursą užbaigė 7c kl. mok. literatūrinė kompozicija „Vaikų laiškai“, parengta pagal poetės D. Žibaitienės tekstus.

Vertinimo komisija 3 vietą skyrė 7c kl mok. Rūtai Jančiauskaitei, 2 vietą skyrė 6d kl. mok. Erikui Jančenkovui ir 1 vietą skyrė 7a kl. mok. Emilijai Drabkinaitei.

Rajoniniame meninio skaitymo konkurse dalyvaus Erikas Jančenkovas, Emilija Drabkianitė ir literatūrinės kompozicijos atlikėjai, 7 c kl. mokiniai: Beatričė Jonaitytė, Ilzė Sprainytė, Jokūbas Jankauskas, Armandas Mickus, Motiejus Sirtautas, Laura Mackevičiūtė ir Rūta Jančauskaitė.

Dalia Agintienė
Lietuvių kalbos mokytoja