Mokykla net 10 metų dalyvavo įvairiuose Nordplus Junior paprogramės projektuose. Šie projektai yra puiki galimybė, į mokymosi procesą įnešanti naujų idėjų, krypčių, kurios prisideda prie švietimo sistemos tobulinimo. Taip pat ši programa suteikia galimybę susipažinti su Šiaurės ir Baltijos šalių kultūra, gyvenimo būdu, vertybėmis, normomis, kalba, gamta ir kt.Po metų pertraukos, matydami mokinių ir jų tėvų susidomėjimą, vėl nėrėme į partnerių paiešką naujam Nordplus projektui užmegzti. Mūsų partneryste susidomėjo nemažai mokyklų, tačiau reikėjo pasirinkti tik dvi. Išsirinkome po mokyklą iš Danijos (Haastrup Freeschool) ir Grenlandijos (Tasiilaq School). Nors su mokiniais esame ne kartą lankęsi Danijoje, tačiau suprantame, kad kiekviena nauja vieta turi savo žavesio. Tuo tarpu Grenlandija – mums neatrasta sala. Su partnerių mokyklų mokytojais bendravome elektroniniais laiškais, socialiniais tinklais. Kadangi turime nemažai projektinės patirties, pasisiūlėme būti parengiamojo projekto koordinatoriais. Esame laimingi – vos porai savaičių praėjus po paraiškos pateikimo fondui gavome teigiamą atsakymą. Dabar gyvename susitikimo, kuris įvyks Grenlandijoje, rūpesčiais. O jų išties yra: laukia ilga kelionė iki Islandijos, iš jos į Kulusuk salą lėktuvu, kuris skrenda ten ir atgal tik kartą savaitėje, o po to – skrydis sraigtasparniu. Jei vasarą salą galima pasiekti laivu, tai žiemos metu kito susisiekimo nei lėktuvu ir sraigtasparniu nėra. Lūkesčių daug. Tikimės, susitikę užpildysime puikią Nordplus Junior paraišką ateities projektui su mokiniais. Mums aktualu inuitų gyvenimas, tradicijų puoselėjimas. Grenlandai guodžiasi, kad jų vaikai dėl geografinių šalies ypatumų yra tarsi atskirti nuo išorinio pasaulio ir jiems reikia socialinių ryšių su kitomis tautomis. Tikime, kad Nordplus fondui suteikus finansavimą šiuos lūkesčius įgyvendintume su kaupu.

Aida Skarbalienė ir Rita Barkauskienė
Mokytojos