Šią dieną mokykloje vyko įvairios veiklos. 1-4 klasių mokytojos organizavo dailyraščio konkursą. Laišką kalbai rašė 3-4 klasių mokiniai. Projektą-interviu „Mūsų Lietuva“ parengė 3a klasė, (mokytoja L. Šerpytienė). Skaitė ir piešė lietuvišką pasaką 1-2 kl. ir 5-8 kl. mokiniai. 4 kl. mokiniai dalyvavo viktorinoje „ Gimtosios kalbos spalvos“ . Apie mylimiausią knygą taisyklinga gražia gimtąja kalba diskutavo 3 b, 3c kl. mokiniai ir mokytojos. Integruota pamoka „Lietuviais mes esame gimę“ vyko 8c kl. mokiniams (mokytojos V. Liudienė ir L Giržadienė). Klausytasi poezijos skaitymų ,,Skaitome Lietuvai” 2- ojo aukšto fojė, (mokytoja D. Šulcienė). Dalyvavo viktorinoje „Linksmai žaidžiu – gražiai kalbu“ 5 a, b, d ir 6a kl. mokiniai, (mokytoja D. Agintienė ) 9a kl. mokiniai rungėsi protmūšyje „Lietuvių kalba istorinių įvykių sūkuryje“ ,(mokytoja D. Losienė). Istorijos mokytoja V. Petrošienė vedė pamoką – konferenciją „Lietuvybės nešėjai knygnešiai“ 8b ir 6a kl. mokiniams. Bibliotekoje mokiniai domėjosi knygų paroda „Gimtosios kalbos šedevrai“ (bibliotekininkės I.Sokolovienė, E.Bendžiuvienė). Parengta 5 -10 kl. mokinių piešinių paroda „Gimtojo žodžio spalvos“ (mokytoja R.Petrikienė ), plakatų paroda „Išminties sodas“ (mokytoja D. Šulcienė), paroda „Įžymių žmonių žodžiai apie gimtąją kalbą“ , (mokytoja L. Giržadinė).

Taigi gimtosios kalbos ypatybė – tai būti kartu, ja bendrauti su kalbančiu žmogumi, būti jos kūrybos galia ir asmenybės esme. Gimtoji kalba yra žmogaus išdidumas. Idealiausia, kai pats žmogus jaučia pareigą gimtosios kalbos mokytis visą gyvenimą.

Dalia Agintienė
Lietuvių kalbos mokytoja