Sausio 30 d. Šilutės Hugo Šojaus dvare įvyko etnografinių regionų etninės kultūros Olimpiada, kurioje dalyvavo pirmojo etapo laimėtojai. Olimpiados tikslas – ugdyti brandžią, tautiškai ir pilietiškai susivokusią asmenybę, gebančią išreikšti ir perduoti kitiems prigimtines (etnines) vertybes. Ši Olimpiada dalyviams padėjo įgyti kūrybinės raiškos gebėjimų, meninių ir bendrųjų kompetencijų, skatina mokinių kūrybinius polinkius bei nuostatas gaivinti ir puoselėti gimtosios kultūros tradicijas, jų istorinį tęstinumą. Olimpiadoje dalyvauja visų tipų Lietuvos mokyklų 6–12 klasių mokiniai.

Olimpiados antrąjį etapą vykdė EKGT pirmininko įsakymu sudarytos komisijos kiekviename etnografiniame regione. Komisija parengė užduotis, įvertino ir išrinko kandidatus į trečiąjį Olimpiados etapą, kuris vyks Vilniuje.

Sėkmė lydėjo 6a kl. mokinį Liną Kirjanovą. Jis tapo nugalėtoju tarp 6-8 kl. Puikiai atliko pirmąją užduotį – etnokultūros pažinimo testą (45 min.), atskleidė etninės kultūros gebėjimus, žinias ir supratimą.

Antrąją užduotį – etnokultūrinę kūrybinę raišką (5 min.), sakytinį folklorą (pasakojamąją), atliko pasitelkęs pagalbininkus. Mokiniui L. KIrjanovui padėjo mokyklos etnografinio ansamblio „Bruknelė“ vadovė – mokytoja Rasa Dulkienė. Parengta programa „Žvejo papročiai“. Lino KIrjanovo oratorinius gebėjimus padėjo atskeisti 2 a kl. mokinės Milana Čiuchriajeva, Patricija Siniauskaitė, Tėja Čėsnaitė ir 2 b kl. mokinės Urtė Juciutė, Justė Kaunaitė.

Visa ši šauni komanda gegužės mėnesį vyks į Vilnių ir dalyvaus 3 –iame Olimpiados etape. Palinkėkime Jiems sėkmės!

Dalia Agintienė
Lietuvių kalbos mokytoja