Erasmus+: mokinių ir mokytojų viešnagė Lenkijoje

Šių metų gegužės 26 d. – birželio 1 d. Šilutės Martyno Jankaus mokyklos komanda vyko į Krosno miestą, Lenkijoje. Į antrąjį mokinių ir mokytojų vizitą pagal Erasmus+ projektą „Atverkite duris į skaitmeninį pasaulį: antros kartos saityno įrankiai“ vyko 5 mokiniai: Beatričė, Eglė, Aistė, Mažvydas, Paulius ir 3 mokytojai: Jovita, Roberta ir Edita.
Pirmąją viešnagės dieną projekto dalyviai praleido Krosno miesto mokykloje (Szkola Podstawowa w Wojaszόwce). Tenai juos pasitiko mokyklos direktorė Ewa Gόrska ir projekto vykdymo komanda. Šeimininkai dalyviams linkėjo įsimintinos viešnagės, puikių įspūdžių, naujų draugų ir, žinoma, būtinai čia sugrįžti. Mokiniai pasveikino svečius nuostabiu koncertu ir šokiais. Projekto dalyviai buvo išties labai šiltai priimti. Su kitų šalių projekto dalyviais iš Turkijos, Graikijos, Rumunijos ir Lenkijos viso vizito metu mokytasi dirbti su antros kartos saityno įrankiais: „Canva“, „Postermywall“, „Quizlet“, tobulinti skaitmeniniai įgūdžiai, kad grižus būtų galima patirties sklaida. Projekto dalyviai aplankė įžymias Krosno  vietas: senamiestį, Odrzykoń pilį, didžiuosius akmenis, naftos ir dujų pramonės muziejų. Taip pat buvo atliekama daug veiklų: muzikos – dailės terapija, darbas su stiklu, moliu, kurios atskleidė įvairius talentus bei gebėjimus. Svečiuotasi Krosno miesto bendruomenės namuose, kuriuose visus pasitiko miesto meras. Pasivaišinta pačių pasigamintais tradiciniais lenkiškais patiekalais. Paskutinę viešnagės dieną visi dalyviai vyko į Krokuvą, kurioje aplankė Vavelio pilį, senamiestį ir įžymiąsias Veličkų druskų kasyklas.
Po dienos Krokuvoje projekto dalyviai atsisveikino vieni su kitais ir išvyko namo. Ši viešnagė Lenkijoje praturtino ir pradžiugino visus. Projekte, ,,atvėrus duris į skaitmeninį pasaulį“, neužmirštamas tiesioginis žmonių bendravimas ir bendri darbai.

Projekto vykdytojos J. Ranauskienė, R. Tamošauskaitė

Pirmasis mokinių ir mokytojų susitikimas Graikijoje

Balandžio 7-13 dienomis Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos 5 mokiniai ir 2 mokytojai, įgyvendindami Erasmus+ programos projektą „Atverkite duris į skaitmeninį pasaulį: antros kartos saityno įrankiai“, lankėmės Salonikų mieste, Graikijoje. Tai buvo pirmasis mokytojų ir mokinių susitikimas.
Salonikų oro uoste nusileidome jau po vidurnakčio. Mus pasitikęs miniautobuso vairuotojas pasisiūlė ne tik nuvežti į užsakytus apartamentus, bet ir pakeliui aprodyti lankytinas miesto vietas. Visai mūsų grupei tai buvo pirma kelionė į Graikiją, tad viskas aplinkui kėlė nuostabą – architektūra, skulptūros, automobilių eismas nepaisant taisyklių.
Pirmadienio rytą graikų mokiniai mus pasitiko su dovanėlėmis bei tradiciniais šokiai ir dainomis. Kol mokytojai aptarinėjo programos detales, mokiniai, naudodami „Kizoa“ internetinio įrankius, mokėsi dainos ,,Hello“ pristatymo 5 skirtingomis kabomis. Popietę praleidome mieste, apžiūrinėdami senovinės Šv. Sofijos bažnyčią, Šv. Dimitrijaus cerkvę, Romėnų Rotundą, Galerijos arką, tūkstančių metų senumo liekanas, saugomas miesto teritorijoje. Žiūrėdami į modernius pastatus ir istoriją menančius Romėnų forumo griuvėsius, jautėmės, lyg būtume muziejuje po atviru dangumi.
Kitą rytą pasisveikinimo dainą mokiniai papildė „Moovly“ saityno įrankio efektais. Susirinkusi mokyklos bendruomenė stebėjo mūsų, atvykusių partnerių, – šalių, miestų ir mokyklų pristatymus, domėjosi edukacine sistema bei tradicijomis. Miesto savivaldybėje meras ir administracijos darbuotojai papasakojo apie Salonikų suskirstymą seniūnijomis, gyventojų skaičių, domėjosi mūsų projekto tikslais ir veiklomis. Buvome pakviesti popietei į graikų šeimas, kad galėtume artimiau susipažinti su tradicijomis šeimose, socialiniai ryšiais tarp skirtingų kartų. Mes, mokytojai, grožėjomės miesto panorama nuo Bizantijos laikų sienos. Trečiadienį savivaldybės teatre vyko festivalis. Be miesto šeimininkų, savo kultūrines programas turėjome pristatyti ir mes – lietuvių, rumunų, turkų ir lenkų – delegacijos. Džiugu buvo išgirsti, kad mūsų ,,Jurgelis meistrelis“ labai patiko miesto bendruomenei ir šiuo metu yra vienas iš populiariausių jų vaikų žaidimų. Net keletą dienų iš eilės vaikštinėjome Aristotelio aikšte, grožėjomės pakrante bei Olimpo kalnu, plaukiodami Piratų laivu Egėjo jūra, fotografavomės po įžymiaisiais Salonikų pakrantės skėčiais, prie Aleksandro Didžiojo skulptūros. Neišdildomą įspūdį paliko kelionė į Verginos archeologinį muziejų. Mokiniai negalėjo patikėti, kad jie stovi priešais Aleksandro Didžiojo ir Filipo II kapavietes bei eksponatus, pavaizduotus jų istorijos vadovėlio puslapiuose. Jie nesiliovė klausinėti gido, ar žiūri į originalius dalykus. Darbo savaitę užbaigėme mokydamiesi muzikinės ritmikos subtilybių naudodami internetinį įrankį – „Quizlet“.
Tradiciniai valgiai – neatsiejama kultūros pažinimo dalis. Sunku net būtų suskaičiuoti, kiek jų išragavome vaišinami šeimininkų. Pastebėjome, kad graikai labai nuoširdūs, linksmi ir šilti žmonės. Jie nuolat sako vienas kitam malonius žodžius, glėbesčiuojasi, šypsosi. Vakarodami tavernose neatsistebėjome atmosfera: oras pritvindytas gardžių kvapų, skamba tradiciniai graikų instrumentai, pirmyn atgal zuja padavėjai, nešini vis naujų valgių padėklais, aidi juokas, garsios kalbos, pasisveikinimai bei, žinoma, viską vainikuoja tradiciniai šokiai, lydimi garsių ovacijų. Mes taip pat prisidėjome prie uždegančio sirtakio siautulio.
Savaitė prabėgo lyg akimirka, tačiau patirtos emocijos bei matyti vaizdai giliai įsirėžė į atmintį.

A. Skarbalienė, R. Barkauskienė 
Mokytojos

Pirmasis partnerių susitikimas ir mokymai Turkijoje

Šiais mokslo metais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje prasidėjo dar vienas Erasmus+ programos KA2 mokyklų mainų strateginės partnerystės projektas „Atverkite duris į skaitmeninį pasaulį: antrosios kartos saityno įrankiai“. Pirmasis partnerių (mokytojų) susitikimas ir mokymai įvyko 2019 m. vasario 25-28 dienomis Giresuno mieste, Turkijoje. Jame mokyklą atstovavo anglų kalbos vyresnioji mokytoja Roberta Tamošauskaitė ir biologijos mokytoja metodininkė Jovita Ranauskienė.
Susitikime dalyvavo partneriai iš Rumunijos, Graikijos, Lenkijos, Turkijos ir Lietuvos. Šių mokymų tikslas buvo susipažinti, išmokti naudoti bei pritaikyti antros kartos saityno įrankius: Mentimeter, Kahoot ir Aurasma (HP Reveal).
Džiaugiamės mokyklos tarptautinių santykių plėtra, sėkmingo bendradarbiavimo pradžia su naujais partneriais, bei tikime projekto pridėtine nauda visai mokyklos bendruomenei.

Jovita Ranauskienė, Roberta Tamošausaitė
Mokytojos

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.