Išbandytas įrankis „WeDo 2.0“

2020 m. vasario 13 d. mokykloje pamokos organizuotos kitaip – mokiniai ir vėl dalyvavo patyriminėse veiklose. 5b, 5c, ir 8b klasių mokiniai, įgyvendindami tarptautinio Erasmus+ projekto „Atverkime duris į skaitmeninį pasaulį: antros kartos saityno įrankiai“ apsilankė „Išmaniojoje mokykloje“ Klaipėdoje. Edukaciniame užsiėmime „Lego: virtuali realybė“ vaikai kūrė mini robotus, mokėsi juos programuoti „WeDo 2.0“ įrankiu ir varžėsi greičiausio roboto rungtyje. Nors darbas ir reikalavo kruopštumo, atidumo, emocijos ir pasitenkinimas sukurtais robotais ir pačiu kūrybiniu procesu viską viršijo.

Mokytojos:
Rita Barkauskienė, Aida Skarbalienė, Jovita Ranauskienė

Saugesnio interneto diena 2020 // CYBERteens

Viena iš Erasmus + projekto „Atverkime duris į skaitmeninį pasaulį: antros kartos saityno įrankiai“ potemių – saugus internetas. Todėl šiemet, saugesnio interneto dieną, Šilutės M. Jankaus pagrindinė mokykla minėjo visiškai kitaip! Vasario 11 d. net 20 komandų iš visos Lietuvos priėmė vieną iš 6 iššūkių ir kartu su ekspertais užkūrė tikrą saugaus interneto idėjų generatorių renginyje Saugesnio interneto diena 2020 // CYBERteens! Mūsų mokyklos dvi atrinktos komandos „Web“ ir „Įrankiai“ pasirinko iššūkį „Prieš patyčias“, ir tarsi tikri detektyvai narpliojo tamsiausias nesaugaus interneto problemas. Renginys vyko Kaune, „Žalgirio“ arenoje. Viso renginio metu kiekviena komanda aktyviai siekė savo tikslo: mokėsi iš tikrų nesėkmės istorijų, dalyvavo socialiniame detektyve, o išmokę kūrybinio dizaino – taikė žinias savo idėjos kūrime. Net 3 valandas renginio komandos pasinėrė į tikras kūrybines dirbtuves: su daugiau nei 30 ekspertų pagalba kūrė inovacijų koncepcijas nuo internetinių programėlių iki edukacinių pabėgimo kambarių.
Rezultatai pranoko lūkesčius. Mūsų komandą „Web“ ekspertai išrinko tarp penkių geriausių. Komandos nariai laimėjo išskirtinę galimybę gegužės 15-17 d. sudalyvauti tarptautiniame „ChangeMakers‘ON“ hakatone, kuriame galės su IT specialistais plėtoti savo idėją. Mokytojams skirtas prizas – planšetinis kompiuteris.
Šis renginys ne tik paskatino moksleivius ir mokytojus trumpam iškeisti savo įprastą dieną mokykloje į praktines inovacijų dirbtuves, bet ir sustiprinti komandinį darbą, atskleisti savo kūrybines jėgas. Pasak „Saugaus interneto“ atstovų auga ne tik inovatyvi, bet ir atsakinga interneto vartotojų karta!

Renginio tiesioginę transliaciją galite stebėti tinklaraštyje:

Tiesiogiai iš Žalgirio arenos: saugesnio interneto idėjų pristatymas

Logopedė: Sandra Montvilė,
Mokytojos: Rita Barkauskienė, Jovita Ranauskienė, Roberta Tamašauskaitė

Erasmus+: mokinių ir mokytojų viešnagė Rumunijoje

Šių metų rugsėjo 22-28 d. Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos komanda vyko į Bacau miestą Rumunijoje. Tai trečiasis mokinių ir mokytojų vizitas pagal Erasmus+ projektą „Atverkite duris į skaitmeninį pasaulį: antros kartos saityno įrankiai“. Į kelionę vyko 5 mokiniai: Beatričė, Eglė, Rūta, Paulina, Justė ir 3 mokytojai: Jovita, Roberta ir Asta.
Pirmąją viešnagės dieną vykome į Bacau miesto mokyklą (Scoala Gimnaziala Dr. Alexandru Safran). Ten mus pasitiko mokyklos direktorė Irina Carmen ir projekto vykdymo komanda.
Mokyklos bendruomenė buvo pasipuošusi tautiniais rūbais ir vaišino mus pyragu ir druska. Šeimininkai mums linkėjo įsimintinos viešnagės, puikių įspūdžių, naujų draugų ir, žinoma, būtinai čia sugrįžti. Mokiniai mus pasveikino nuostabiu koncertu ir šokiais. Buvome išties labai šiltai priimti. Po sočių pietų visi vykome į mieste esančią observatoriją (Observatorul Astronomic Victor Anestin).
Kitą dieną visa projekto komanda vykome į Jasai miestą, esantį šiaurės rytų Rumunijoje. Jis dar vadinamas apskrities centru. Jame vystoma juodoji metalurgija, sunkioji mašinų, chemijos, tekstilės, medienos ir maisto pramonė. Šiame mieste aplankėme botanikos sodą – parką (Copou parkas arba sodas). Tai yra seniausias viešasis parkas Jasis mieste Rumunijoje. Jo plėtra buvo pradėta 1834 m. Taip pat aplankėme veikiantį universitetą, muziejų, dar vadinamą Kultūros rūmais (Palatul Culturii), grožėjomės miesto pastatais, cerkvėmis.
Viso vizito metu su kitų šalių projekto dalyviais iš Turkijos, Graikijos, Rumunijos ir Lenkijos mokėmės dirbti su antros kartos saityno įrankiais: „Soryjumper“, „WordArt“, „ClassTools“, tobulinome skaitmeninius įgūdžius, kad grįžus būtų galima pasidalinti patirtimi.
Trečiąją vizito dieną vyko tarptautinė konferencija tema „Skaitmeninių įrankių naudojimas mokykloje“. Joje savo patirtimi pasidalino įvairių šalių atstovai. Konferencijoje dalyvavo tik mokytojai, o mokiniai linksmai leido laiką rumunų šeimose.
Ketvirtą dieną, po mokymų, visi vykome į kalnuose esantį miestelį – kurortą Slănic Moldova, esantį Bacău grafystėje, Rumunijoje. Po praleisto pusvalandžio nuostabioje gamtoje mus užklupo liūtis, kuri privertė mus grįžti į autobusą.
Paskutinę viešnagės dieną visi dalyviai vykome į Bukareštą, kuriame aplankėme senamiestį, centrinį parką ir grožėjomės Rumunijos parlamento rūmais.
Šeštadienio rytą atsisveikinę vieni su kitais, išvykome namo. Ši viešnagė Rumunijoje praturtino ir pradžiugino visus. Ir dar kartą įsitikinome, kad projekto veikloje, ,,atvėrus duris į skaitmeninį pasaulį“, vis tiek lieka neužmirštamas tiesioginis žmonių bendravimas ir bendri darbai.

Projekto vykdytojos J. Ranauskienė, R. Tamošauskaitė

Erasmus+: mokinių ir mokytojų viešnagė Lenkijoje

Šių metų gegužės 26 d. – birželio 1 d. Šilutės Martyno Jankaus mokyklos komanda vyko į Krosno miestą, Lenkijoje. Į antrąjį mokinių ir mokytojų vizitą pagal Erasmus+ projektą „Atverkite duris į skaitmeninį pasaulį: antros kartos saityno įrankiai“ vyko 5 mokiniai: Beatričė, Eglė, Aistė, Mažvydas, Paulius ir 3 mokytojai: Jovita, Roberta ir Edita.
Pirmąją viešnagės dieną projekto dalyviai praleido Krosno miesto mokykloje (Szkola Podstawowa w Wojaszόwce). Tenai juos pasitiko mokyklos direktorė Ewa Gόrska ir projekto vykdymo komanda. Šeimininkai dalyviams linkėjo įsimintinos viešnagės, puikių įspūdžių, naujų draugų ir, žinoma, būtinai čia sugrįžti. Mokiniai pasveikino svečius nuostabiu koncertu ir šokiais. Projekto dalyviai buvo išties labai šiltai priimti. Su kitų šalių projekto dalyviais iš Turkijos, Graikijos, Rumunijos ir Lenkijos viso vizito metu mokytasi dirbti su antros kartos saityno įrankiais: „Canva“, „Postermywall“, „Quizlet“, tobulinti skaitmeniniai įgūdžiai, kad grižus būtų galima patirties sklaida. Projekto dalyviai aplankė įžymias Krosno  vietas: senamiestį, Odrzykoń pilį, didžiuosius akmenis, naftos ir dujų pramonės muziejų. Taip pat buvo atliekama daug veiklų: muzikos – dailės terapija, darbas su stiklu, moliu, kurios atskleidė įvairius talentus bei gebėjimus. Svečiuotasi Krosno miesto bendruomenės namuose, kuriuose visus pasitiko miesto meras. Pasivaišinta pačių pasigamintais tradiciniais lenkiškais patiekalais. Paskutinę viešnagės dieną visi dalyviai vyko į Krokuvą, kurioje aplankė Vavelio pilį, senamiestį ir įžymiąsias Veličkų druskų kasyklas.
Po dienos Krokuvoje projekto dalyviai atsisveikino vieni su kitais ir išvyko namo. Ši viešnagė Lenkijoje praturtino ir pradžiugino visus. Projekte, ,,atvėrus duris į skaitmeninį pasaulį“, neužmirštamas tiesioginis žmonių bendravimas ir bendri darbai.

Projekto vykdytojos J. Ranauskienė, R. Tamošauskaitė

Pirmasis mokinių ir mokytojų susitikimas Graikijoje

Balandžio 7-13 dienomis Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos 5 mokiniai ir 2 mokytojai, įgyvendindami Erasmus+ programos projektą „Atverkite duris į skaitmeninį pasaulį: antros kartos saityno įrankiai“, lankėmės Salonikų mieste, Graikijoje. Tai buvo pirmasis mokytojų ir mokinių susitikimas.
Salonikų oro uoste nusileidome jau po vidurnakčio. Mus pasitikęs miniautobuso vairuotojas pasisiūlė ne tik nuvežti į užsakytus apartamentus, bet ir pakeliui aprodyti lankytinas miesto vietas. Visai mūsų grupei tai buvo pirma kelionė į Graikiją, tad viskas aplinkui kėlė nuostabą – architektūra, skulptūros, automobilių eismas nepaisant taisyklių.
Pirmadienio rytą graikų mokiniai mus pasitiko su dovanėlėmis bei tradiciniais šokiai ir dainomis. Kol mokytojai aptarinėjo programos detales, mokiniai, naudodami „Kizoa“ internetinio įrankius, mokėsi dainos ,,Hello“ pristatymo 5 skirtingomis kabomis. Popietę praleidome mieste, apžiūrinėdami senovinės Šv. Sofijos bažnyčią, Šv. Dimitrijaus cerkvę, Romėnų Rotundą, Galerijos arką, tūkstančių metų senumo liekanas, saugomas miesto teritorijoje. Žiūrėdami į modernius pastatus ir istoriją menančius Romėnų forumo griuvėsius, jautėmės, lyg būtume muziejuje po atviru dangumi.
Kitą rytą pasisveikinimo dainą mokiniai papildė „Moovly“ saityno įrankio efektais. Susirinkusi mokyklos bendruomenė stebėjo mūsų, atvykusių partnerių, – šalių, miestų ir mokyklų pristatymus, domėjosi edukacine sistema bei tradicijomis. Miesto savivaldybėje meras ir administracijos darbuotojai papasakojo apie Salonikų suskirstymą seniūnijomis, gyventojų skaičių, domėjosi mūsų projekto tikslais ir veiklomis. Buvome pakviesti popietei į graikų šeimas, kad galėtume artimiau susipažinti su tradicijomis šeimose, socialiniai ryšiais tarp skirtingų kartų. Mes, mokytojai, grožėjomės miesto panorama nuo Bizantijos laikų sienos. Trečiadienį savivaldybės teatre vyko festivalis. Be miesto šeimininkų, savo kultūrines programas turėjome pristatyti ir mes – lietuvių, rumunų, turkų ir lenkų – delegacijos. Džiugu buvo išgirsti, kad mūsų ,,Jurgelis meistrelis“ labai patiko miesto bendruomenei ir šiuo metu yra vienas iš populiariausių jų vaikų žaidimų. Net keletą dienų iš eilės vaikštinėjome Aristotelio aikšte, grožėjomės pakrante bei Olimpo kalnu, plaukiodami Piratų laivu Egėjo jūra, fotografavomės po įžymiaisiais Salonikų pakrantės skėčiais, prie Aleksandro Didžiojo skulptūros. Neišdildomą įspūdį paliko kelionė į Verginos archeologinį muziejų. Mokiniai negalėjo patikėti, kad jie stovi priešais Aleksandro Didžiojo ir Filipo II kapavietes bei eksponatus, pavaizduotus jų istorijos vadovėlio puslapiuose. Jie nesiliovė klausinėti gido, ar žiūri į originalius dalykus. Darbo savaitę užbaigėme mokydamiesi muzikinės ritmikos subtilybių naudodami internetinį įrankį – „Quizlet“.
Tradiciniai valgiai – neatsiejama kultūros pažinimo dalis. Sunku net būtų suskaičiuoti, kiek jų išragavome vaišinami šeimininkų. Pastebėjome, kad graikai labai nuoširdūs, linksmi ir šilti žmonės. Jie nuolat sako vienas kitam malonius žodžius, glėbesčiuojasi, šypsosi. Vakarodami tavernose neatsistebėjome atmosfera: oras pritvindytas gardžių kvapų, skamba tradiciniai graikų instrumentai, pirmyn atgal zuja padavėjai, nešini vis naujų valgių padėklais, aidi juokas, garsios kalbos, pasisveikinimai bei, žinoma, viską vainikuoja tradiciniai šokiai, lydimi garsių ovacijų. Mes taip pat prisidėjome prie uždegančio sirtakio siautulio.
Savaitė prabėgo lyg akimirka, tačiau patirtos emocijos bei matyti vaizdai giliai įsirėžė į atmintį.

A. Skarbalienė, R. Barkauskienė 
Mokytojos

Pirmasis partnerių susitikimas ir mokymai Turkijoje

Šiais mokslo metais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje prasidėjo dar vienas Erasmus+ programos KA2 mokyklų mainų strateginės partnerystės projektas „Atverkite duris į skaitmeninį pasaulį: antrosios kartos saityno įrankiai“. Pirmasis partnerių (mokytojų) susitikimas ir mokymai įvyko 2019 m. vasario 25-28 dienomis Giresuno mieste, Turkijoje. Jame mokyklą atstovavo anglų kalbos vyresnioji mokytoja Roberta Tamošauskaitė ir biologijos mokytoja metodininkė Jovita Ranauskienė.
Susitikime dalyvavo partneriai iš Rumunijos, Graikijos, Lenkijos, Turkijos ir Lietuvos. Šių mokymų tikslas buvo susipažinti, išmokti naudoti bei pritaikyti antros kartos saityno įrankius: Mentimeter, Kahoot ir Aurasma (HP Reveal).
Džiaugiamės mokyklos tarptautinių santykių plėtra, sėkmingo bendradarbiavimo pradžia su naujais partneriais, bei tikime projekto pridėtine nauda visai mokyklos bendruomenei.

Jovita Ranauskienė, Roberta Tamošausaitė
Mokytojos

Šis projektas finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis kūrinys atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.