Vasario 27 d. Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje 5-10 klasių mokiniams vyko netradicinio ugdymo diena – Karjeros diena „Pažink profesijas“, kurios tikslas – įkvėpti, motyvuoti, skatinti jaunimą rinktis specialybes ir profesijas, kurios ateityje garantuotų mėgiamą darbą ar paskatintų kurti nuosavą verslą.

7c klasės mokiniai susitiko su karikatūristu – šaržistu V. Tisaičiu, kuris pasakojo, kaip į jo gyvenimą atklydo piešimas, pasidalijo mintimis apie tai, kaip jam sekėsi iliustruoti R. Truikienės knygą „Priešaky – kelionė“. Svečias nuotaikingai pristatė pieštas karikatūras bei šaržus. Pasirodo, jog piešimas – ne vienintelis V. Tisaičio pomėgis. Jis mokiniams rodė ir ilgai pasakojo apie surinktą gausią pašto ženklų ir monetų kolekciją.

Šiltas dailininko bendravimas, jo nuoširdūs pamąstymai apie tikrąjį ir tariamąjį vyriškumą, daugybė mokinių klausimų parodė, jog karjeros planavimo diena „Pažink profesijas“ organizuota ne veltui.

Laima Giržadienė,
Lietuvių kalbos vyr. mokytoja

10a ir 10b klasių vaikinai karu su klasės vadovu V. Tamulioniu ir informacinių technologijų mokytoju R. Rimkumi svečiavosi Šilutės žemės ūkio mokyklos žuvininkystės praktinio mokymo centre. Jame vaikinai ne tik susipažino su modulinės žuvininkystės verslo darbuotojo mokymo programa, bet ir iš arti galėjo stebėti, kaip vykdoma žuvų ir gamybinio vandens laboratorinė priežiūra, kuo ir kaip maitinamos, veisiamos žuvys. Dešimtokės merginos turėjo galimybę susipažinti su žemės ūkio mokyklos kirpėjos specialybe.

Edita Bendžiuvienė
Bibliotekininkė, Ugdymo karjerai koordinatorė

5b klasės mokiniams teko pasportuoti bei pasiklausyti apie sveiko gyvenimo būdą.

Siekiant skatinti fizinį aktyvumą, ugdymo diena „Pažink profesijas“ dalyvavo sporto trenerė Julija Mizgerytė, kuri 5b ir 6c klasės mokiniams papasakojo apie trenerio profesiją ir fizinio aktyvumo naudą. Taip pat mokiniai buvo supažindinti su sveikos mitybos pagrindais bei mokėsi taisyklingai atlikti įvairius pratimus. Veiklos pabaigoje vyko Zumbos treniruotė.

Ž. Bartkienė,
5b klasės vadovė

6a klasės mokiniai lankėsi Šilutės verslo ir paslaugų turizmo mokykloje. Jie sužinojo, kad mokykla įsikūrė buvusiuose neogotikinio stiliaus teismo ir kalėjimo pastatuose, kurie statyti XIX a. pabaigoje ir XX a. pradžioje. 1960 m. įkurta Šilutės statybininkų mokykla, o po 2000 m. Šilutės miesto profesinių mokyklų sujungimo ji tapo Šilutės turizmo ir paslaugų verslo mokyklos statybos …

Sudomino ir tai, kad mokykloje mokosi apie 500 moksleivių, dirba apie 40 pedagogų. Moksleiviai gali įgyti ne tik profesinį, bet ir vidurinį išsilavinimą. Gali mokytis profesijos nebaigę pagrindinės mokyklos ir baigę vidurinę mokyklą. Mokymosi trukmė 1,5 – 3 metai. Mokykloje yra 3 skyriai: turizmo ir aptarnavimo, statybos ir technologijų, gimnazijos skyrius. Šeštokai turėjo galimybe pabuvoti profesinėse klasėse, bei iš arčiau susipažinti su kosmetikės, padavėjo-barmeno, apdailininko profesijomis. Susitikimo pabaigoje visi draugiškai vaišinosi arbata bei sausainiais, kuriuos iškepė patys moksleiviai.Juos lydėjo technologijų vyr. mokytoja A. Martinkienė ir 6a klasės vadovė, D. Šulcienė.

D. Šulcienė,
Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė, 6a klasės vadovė

6b klasės mokiniai kartu su klasės vadove R.Zdanevičiene bei rusų kalbos mokytoja N. Pociute lankėsi vienintelėje Šilutėje reklamos agentūroje – UAB „Šarūno reklama” ir visų dekupažui reikalingų dalykų parduotuvėlėje „Dekupažo ir rankdarbių namai“.

Šeštokai turėjo galimybę pamatyti ir susipažinti su plačiaformačiu spausdintuvu „Mutoh Valuejet 1604”, kurio pagalba, kaip teigė savininkas Šarūnas, net tą pačią dieną, galima pagaminti reklaminį tentą, lipduką ant vitrinos, automobilio ar reklaminio skydo, didelio formato plakatus bei fotodrobės paveikslus. UAB „Šarūno reklama“ maketuoja ir spausdina, pjausto, užsiima lazeriniu graviravimu. Mokiniai turėjo galimybę patys išbandyti savo galimybes – pasigamino lipduką. Visi susidomėję klausėsi pasakojimo apie tai, kur reikia mokytis ir kokių asmeninių savybių turėti, kad galėtum dirbti reklamos srityje.

Išmanūs verslininkai Šilutėje vis dar aptinka laisvų verslo nišų. Dekupažo ir rankdarbių prekes ir paslaugas galima įsigyti ne tik internetu, bet ir Šilutėje įsikūrusioje įmonėje „Dekupažo namai”. Puiku kad pagaliau vienoje vietoje galima rasti visko, ko reikia norint pačioms pasigaminti originalią namų puošmeną ar išradingą dovaną artimam žmogui. Kaip sakė versilininkė Asta Stancikienė „Pritrūkote idėjų renkant dovaną? Mes jums padėsime!” Verslininkė papasakojo apie verslo subtilybes. Šeštokai taip pat kūrė savo draugystės apyrankes arba kaklo papuošalus.

7b, 6c klasės mokiniai aplankė AB „Šilutės baldai“ įmonę – viena seniausių ir didžiausių baldų įmonių Lietuvoje.

Jie sužinojo, kad 1890 m. pradėjusiame veikti fabrike šiuo metu gaminami baldai iš įvairių plokštinių medžiagų ir beržų masyvo. Mokiniai vaikščiodami po teritoriją turėjo galimybę pamatyti, kaip gaminami valgomojo stalai, miegamojo, svetainės, vonios baldai ir kiti įvairūs gaminiai.

Šiuo metu AB „Šilutės baldai“ dirba apie 800 žmonių. Tai ne tik didžiausias darbdavys Pamario krašte, bet ir daugiau nei 90 proc. SBA grupės įmonių pagamintų produktų eksportuojama į beveik 40 šalių visame pasaulyje.

Mokinius lydėjo klasės vadovės R.Jonikienė ir G.Stirbienė

Apie tai ir kokia yra motyvacija? 7a, 8a, 8b klasės mokiniams pasakojo mokytojas Forex prekiautojas šilutiškis Tomas Dulkys. Paskaita vyko apie Forex rinką ir kaip tapti nuosekliai pelningu prekiautoju!!! „Forex pardavimai“ – viena didžiausia pasaulyje rinka Mokiniai taip pat klausėsi apie jo asmeninį profesijos kelią, kas pasisekė, o ką darytų kitaip. Tomas teigė, jog reikia nepaliaujamai svajoti, siekti savo užsibrėžto tikslo. Jis tai ir darė nekreipdamas dėmesio į aplinkinių žmonių replikas bei nuomonę. Pirmasis Tomo Dulkio bandymas ir, žinoma, svajonės išsipildymas – įkurti savo dažasvydžio centrą – tai jam ir pavyko. Šiuo metu Tomas įkūrė FB paskyrą „Forex pardavimai“ – viena didžiausia pasaulyje rinkų, visi norintys gali kreiptis, dalijasi patirtimi ir moko kaip užsidirbti, bei investuoti pinigus.

8c klasės mokiniai apsilankė Vydūno gimnazijoje, kur buvo supažindinti, kokias galimybes turi pasirinkdami šią mokymosi įstaigą.

9a, 9b, 7a ir 8b klasės mokiniai mokyklos informaciniame centre klausėsi Klaipėdos regiono karo prievolės komplektavimo tarnybos Tauragės poskyrio verbuotojo vyr. seržanto Gedemino Gedgaudo pasakojimo apie Lietuvos kariuomenę ir kodėl verta tapti kariu, apie krašto apsaugos sistemą.

Edita Bendžiuvienė
Bibliotekininkė, Ugdymo karjerai koordinatorė