2017 m. gruodžio 8–9 d. Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centre Vilniuje, Baltijos jūros projekto konferencijoje „Baltijos jūros projekto įgyvendinimas mano mokykloje“, dalyvavo 5a klasės mokinės Goda Šiaudvytytė ir Rugilė Vasiliauskaitė bei mokytoja Violeta Lukočienė. Mokinės skaitė pranešimą „Fenologiniai stebėjimai Šilutės mieste bei jos apylinkėse“.

Konferencijoje dalyvavo mokiniai ir jų mokytojos iš Alytaus Dainavos, Anykščių r. Troškūnų Kazio Inčiūros, Pilviškių „Santakos“, Prienų „Žiburio“, Vilniaus Radvilų, Vilniaus Žemynos, Visagino „Verdenės“ mokyklų ir kt.

Išklausę visų pranešimus dalyviai susitiko su ornitologe Ingrida Meškinyte, kuri mokiniams pasakojo apie paukščius. Dalyviai, susiskirstę į grupes, atliko įvairias užduotis, skirtas geriau pažinti paukščius. Vakare apsilankė Katedros aikštėje, pasigrožėjo gražiausia Europos egle.

Kitos dienos rytą važiavo į valstybinę saugomų teritorijų tarnybą, kur buvo sužavėtos edukacine pamokėle. Daug sužinojusios ir pamačiusios, pasidalijusios patirtimi, susiradusios naujų draugų, vėlai vakare šilutiškės grįžo namo.

Violeta Lukočienė
Mokytoja