Rugsėjo 28 dieną mūsų mokyklos 6 a klasės mokiniai netradicinėje edukacinėje aplinkoje dalyvavo integruotoje veikloje ,,Kaimo praeitis ir dabartis: ūkininko profesija anksčiau ir šiandien“. Kadangi Lietuva nuo seno žemdirbiška tauta, ir lietuvių literatūroje dažnai vaizduojama ūkininko buitis, darbai, gyvenimo būdas, kurį suprasti šiuolaikiniam vaikui yra vis sunkiau. Todėl , paties mokinių pageidavimu, vykome į K.Gudžiūno ūkį Vilkyčiuose. Ūkininkas papasakojo apie verslo, apie kurį svajota nuo mažų dienų, pradžią, apie sunkumus ir privalumus, apie laimėjimus ir kitoje – automobilių sporto – srityje bei kaimo turizmo sodybą. Ūkio darbuotoja parodė visą ūkį: 500 raguočių, techniką, pašarų ruošimo ir gyvulių priežiūros sistemas, net robotą. Mokiniams įdomiausia buvo patys gyvuliai: nuo mažiausių veršiukų iki karvių ir mėsinių jaučių. Didžiausią nuostabą kėlė tai, kad didžiulį ūkį prižiūri tik 15 žmonių. Taigi niekam nekilo abejonių, kad ūkininko darbas nėra lengvas.

Prie kalvio D. Viliaus skulptūros, skirtos Vilkyčių kaimui, mokiniai turėjo išsiaiškinti kaimo pavadinimo etimologiją, prisiminti ir kitus žodžius, išmoktus ūkyje: žala, žalmargė, bėras ir kt. Aplankytas ir to paties kalvio sukurtas paminklas išnykusiems apylinkės kaimams Saugose. Aptarta paminklo simbolika, vietovardžiai, jų kilmė. Integruotos veiklos rezultatai apibendrinti bendru testu.

Edita Bendžiuvienė
Ugdymo karjerai koordinatorė

Dalia Šulcienė
Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė