Respublikinis lietuvių kalbos konkursas „Švari kalba – švari galva” šiemet vyko jau dešimtąjį kartą. Konkurso tikslas – skatinti mokinius interneto erdvėje vartoti lietuviškus rašmenis ir taisyklingą lietuvių kalbą. Renginį organizuoja Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerija, Valstybinė lietuvių kalbos komisija, Švietimo inovacijų ir technologijų asociacija ir UAB „Tilde informacinės technologijos“. Konkursas vyko dviem etapais. Iš beveik 15000 dalyvavusių Lietuvos mokinių (5-10 klasių) į antrą etapą pateko po 20 kiekvienos klasės finalistų. Tarp jų – vienintelė iš Šilutės rajono mokinė – Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos septintokė Monika Montvidaitė. Iš beveik 2000 septintokų mokinė pateko į geriausiųjų dešimtuką.

Antrojo etapo finalistai buvo pakviesti Į Lietuvos respublikos Seimą. Mokinius sveikino Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis. Pirmininko kalba buvo labai įdomi ir nuoširdi. Metęs į šoną pa(si)rašytą kalbą, į konkursantus ir jų mokytojus kreipėsi labai pagarbiai, nuolat pasiteiraudamas, ar gerai kirčiuoja. Valstybinės lietuvių kalbos komisijos pirmininkė Daiva Vaišnienė alegoriškai klausė: ar galime kalbą kaip tą meduolinį pasakų namelį suvalgyti po dalelę: neberašyti nosinių, nebedėti paukščiukų ant š,ž ir pan. Švietimo ir mokslo ministerijos kancleris Tomas Daukantas pasiūlė trumpą motyvacinį įsivertinimo testą . Nugalėtojai ir jų mokytojai apdovanoti diplomais, koncertavo dainininkas Dalius Garnys, padaryta bendra nuotrauka.

Dalia Šulcienė