Kovo 20-26 dienomis visoje Lietuvoje vyko akcija „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“. Prie šios kampanijos prisijungė ir Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos Traksėdžių progimnazijos skyrius.

Visą savaitę mokykloje ir ikimokyklinėse grupėse vyko įvairios veiklos, skirtos savaitei „BE PATYČIŲ“.

Pirmąją akcijos dieną visų klasių mokiniai ir darželinukai, kartu su savo auklėtojomis, kūrė „Draugystės receptų“ knygą. Antrąją dieną mokiniai rinkosi į savo klases ir kartu su auklėtojomis gėrė „Draugystės arbatą“ bei kalbėjosi apie patyčias ir jų pasekmes. Trečiadienį mokyklos socialinė pedagogė Jolita Lileikienė pravedė užsiėmimus 5-8 klasių mokiniams tema: „Nelauk, kol sunkumai užaugs“. Ketvirtadienis buvo skirtas filmukų peržiūrai. 1-4 klasių mokiniams buvo rodomas filmukas „Bjaurusis ančiukas“, o po to kartu aptartas. Paskutiniąją dieną 1-4 klasių mokinius ir ikimokyklinukus į užsiėmimą „Mūsų rankos ir žodžiai skirti ne patyčioms“ pakvietė Šilutės r. savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filialo vedėja Vida Paldauskienė.

Jolita Lileikienė
Socialinė pedagogė