2017-ieji LR Seimo paskelbti lietuvių kalbos kultūros, tautinio kostiumo, piliakalnių, rašytojos I. Simonaitytės metais. 2017-aisiais minime ir pirmosios lietuviškos M. Mažvydo knygos 470-metį. Šioms datoms paminėti 1-4 klasių mokiniai, mokytojos, tėvai įgyvendino mokyklinį projektą „Vasaris – gimtosios kalbos mėnuo“.

Veikla prasidėjo renkant gražiausią lietuvišką žodį. Jį reikėjo ir iliustruoti. Daugybę darbų pateikė klasių bendruomenės. Darbų vertinimo komisija geriausiais pripažino šiuos darbus: 1c klasės mokinio A. Bremerio „Abėcėlė“, 2b klasės mokinio M. Donausko „Ačiū“, 3a klasės mokinio I. Pažerecko „Lietuva“ ir 4b klasės mokinės E. Linkytės „Praeitis“.

Neatsiejama lietuvininkų krašto dalis – tautinis kostiumas. Tekstus apie jį teko nurašyti mokyklinį dailyraštį pasirinkusiems dalyviams. Darbus rašė 29 mokiniai, dvi mamos ir keturios mokytojos. Nugalėtojais paskelbti – V. Maselskytė (2c kl.), M. Adomaitis (3b kl.), ir E. Keniulytė (4a kl.).

Tradicinio skaitovų konkurso, skirto Vasario 16 d. paminėti, laimėtojais paskelbti: I vieta – 4b klasės mokinys P. Zdanevičius, II vieta – 3a klasės mokinė A. Pocevičiūtė, III vieta – 2b klasės mokinė K. Tarozaitė. Šie mokiniai atstovaus mokyklą rajoniniame meninio skaitymo konkurse, kuris vyks kovo mėnesį.

Paminėti 2017-uosius – piliakalnių metus – teko rašant mokyklinį diktantą. Jį rašė 2-4 klasių mokiniai. Mokyklos padėkos raštai įteikti šešiems mokiniams. Jie parašė diktantą be klaidų. Tai S. Černauskaitė ( 2b kl.), R. Leikus ir V. Maselskyė (2c kl.), P. Tumpis (3b kl.), A. Golozubovaitė (4a kl.) ir E. Nastys (4c kl.). Tik po vieną klaidą padariusiems mokiniams (K. Kerpytė, G. Valiūtė, B. Jonaitytė) įteiktos paskatinamosios dovanos.

Visi 3-4 klasių mokiniai buvo kviečiami rašyti rašinį tema „Maža garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savo gerai nemokėti“ (J. Jablonskis). Savo rašinyje knygnešius pagerbė 4a klasės mokinė E. Kesarauskaitė. Meilę lietuviškai kalbai aprašė 3b klasės mokinė A. Naujokaitė. Savo ir kalbininkų mintis išdėstė 4a ir 4b klsių mokiniai L. Kirjanovas ir A. Andrijaitytė. Šių mokinių darbai įvertinti padėkomis.

Projekto apibendrinimas ir lietuvių literatūros klasikų kūrinių skaitymo popietė vyko vasario 21 d. – tarptautinę gimtosios kalbos dieną. Įtaigaus meniško žodžio, linksmų inscenizacijų, dainų nestokojo mokiniai ir juos ruošusios pradinių klasių mokytojos.

Danguolė Norkuvienė
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui