Koks įvairus, beribis, paslaptingas pasakų pasaulis! Jų skaitymas lavina kalbą, skatina fantazuoti, padeda pažinti gyvenimą ir save. Be to, jos gali tapti puikia suaugusiųjų ir vaikų bendravimo priemone – tiltu iš širdies į širdį. To įrodymas mūsų mokykloje šiais – bibliotekų metais – sėkmingai įgyvendintas projektas ,,Nykštuko Tuko pasakos“, skirtas pradinių klasių mokinių skaitymo skatinimui. Tai – bibliotekininkės Indros Sokolovienės iniciatyva. Mokinukai labai pamėgo jos įkūnytą personažą – Nykštuką Tuką. Su juo patyrė įvairių nuotykių, patys buvo aktyvūs kūrybinio proceso dalyviai. Nykštuko Tuko pamokėlėse 2-3 – iųjų klasių mokiniai susipažino su naujausiomis knygomis, gausia knygų skirtukų kolekcija, patys juos kūrė, klausėsi Tuko pasakojamų istorijų. Analizuodami veikėjų charakterius ir poelgius, dalyvavo pamėgto pasakos veikėjo šuniuko Česterio „Gražiausios būdos“ konkurse. 2b klasės mokinukų šeimose Česteris lankėsi visą balandžio mėnesį. Jo viešnagę vaikai įamžino nuotraukose ir laiškuose. Sužavėtas vaikų ir jų tėvelių išradingumu, Tukas nepagailėjo jiems puikių prizų iš savo „stebuklingosios“ knygos.

Tikimės, kad užsimezgusi pradinukų ir Nykštuko Tuko draugystė nenutrūks, kad jų kelionė gėrio ir pažinimo keliu drauge su knyga tęsis ir kitais mokslo metais.


Snieguolė Diekantienė