Gegužės 11 d. grupė 5 – 8 kl. mokinių su klasės vadovėmis Laima Giržadiene, Tatjana Saldukiene, bibliotekininke, ugdymo karjerai koordinatore Edita Bendžiuviene bei logopede Simona Griciūte lankėsi Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose, kur gegužės 4 d. Baltijos erdvę saugoti pradėjo Portugalijos karinių oro pajėgų kariai, patruliuojantys su keturiais naikintuvais „Fighting Falcon F – 16“.

Patyrėme daug įspūdžių: bendravome su karinių oro pajėgų lakūnais, turėjome puikią galimybę oro uosto teritorijoje esančiame angare apžiūrėti vieną iš NATO misijos naikintuvų, iš arti stebėti naikintuvų pakilimą į orą.

Antroji išvykos dalis taip pat labai turininga – svečiavomės Šiaulių universiteto bibliotekoje. Susipažinome su bibliotekininko, komunikacijos ir informacijos specialisto profesija, neturinčia kompetencijų ribų ir leidžiančia suderinti du labai svarbius, iš pirmo žvilgsnio nesuderinamus dalykus – tradicijas ir modernumą. Pamatėme daug tradicinių informacijos šaltinių: seniausias bibliotekoje saugomas knygas, retus knygų rinkinius, daugiau kaip 100 metų senumo žurnalus, žymių žmonių rankraščius ir net galėjome pasiklausyti vinilinių plokštelių įrašų. Sužinojome, kaip kuriamos bibliotekos informacinės sistemos, skaitmeninami rankraščiai. Lankėmės dr. Jono Šliūpo kambaryje, kuriame saugomas jo archyvas, dovanotas Vytauto ir Vandos Šliūpų. Mokinius labai sudomino Centų kambarys, kuriame didžiausias dėmesys skirtas lietuviškų pinigų (litų ir centų) įvedimui 1922 m. ir jų sugrįžimui 1993 m.

Pasivaikščiojom valandėlę po gražų Šiaulių miestą. Apžiūrėjome Gaidžio laikrodį, skulptūrą „Verksmas“, Saulės laikrodžio aikštę, Auksiniu berniuku pramintą ir Šiaulių miesto simboliu tapusią skulptūrą „Šaulys“.

Apsilankėme ir ugniagesių gelbėtojų mašinų muziejuje, kuriame pamatėme mašinas nuo seniausių laikų iki šių dienų.

Išvyka visiems patiko. Buvo labai smagu.

Laima Giržadienė,
5c klasės auklėtoja

Edita Bendžiuvienė,
bibliotekininkė, ugdymo karjerai koordinatorė