Kartu su į mokyklas grįžtančiais moksleiviais visoje Lietuvoje rugsėjį pasitinka akcija „Apsaugok mane“, skirta vaikų saugumui keliuose ir gatvėse. Prie šios jau keturioliktus metus skaičiuojančios saugaus eismo iniciatyvos, kurią inicijuoja šalies savivaldybės ir didžiausia ne gyvybės draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ prisijungė ir Šilutės rajono savivaldybė ir šalies draudimo rinkos lyderis „Lietuvos draudimas“ rugpjūčio 26 d. pasirašė susitarimą dėl Šilutės rajono bendrojo ugdymo mokyklų moksleivių draudimo nuo nelaimingų atsitikimų „Lietuvos draudimo“ akcijos „Apsaugok mane“ metu.

Visą rugsėjį pėstieji bendrojo ugdymo mokyklų moksleiviai bus apdrausti „Lietuvos draudimo“ nelaimingų atsitikimų draudimu. Draudimo apsauga galios, jei pėsčiasis moksleivis būtų sužalotas ar žūtų eismo įvykio metu visoje savivaldybės teritorijoje. Moksleiviai bus apdrausti nuo rugsėjo 1 iki 30 dienos, o draudimas galios kasdien nuo 7 iki 21 valandos.

Akcija „Apsaugok mane“ buvo pradėta 2000 m. Vilniuje. Ją pradėjo Vilniaus miesto savivaldybė ir didžiausia šalies draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“. 2001 metais ši iniciatyva buvo išplėsta į dar du šalies didmiesčius – Kauną ir Klaipėdą, vėliau prie akcijos prisijungė didžioji dalis Lietuvos savivaldybių. Nuo 2010 metų „Lietuvos draudimas“ kasmet nemokamai apdraudžia visus pėsčiuosius moksleivius visuose šalies keliuose ir gatvėse visą rugsėjo mėnesį.

Pernai akcijos metu visoje Lietuvoje eismo įvykiuose nukentėjo 7 pėstieji moksleiviai – 4 mergaitės ir 3 berniukai. Nukentėjusiųjų amžiaus vidurkis 11,5 metų. Jų tėvams ar globėjams, pranešusiems apie įvykį „Lietuvos draudimui“ telefonu 1828, išmokėta 6000 litų draudimo išmokų. 2 moksleiviai buvo sužaloti tuo metu, kai ėjo per perėją. „Lietuvos draudimas“ praneša, kad pernai po 1 nelaimingą atsitikimą įvyko Vilkaviškio, Pakruojo, Šiaulių, Panevėžio, Radviliškio rajonuose, Rokiškyje, Kaune.