[singlepic id=133 w=150 h=150 float=left] Pasaulyje Tarptautinė vaikų knygos diena minima kartu su danų pasakų kūrėjo Hanso Kristiano Anderseno gimtadieniu – balandžio 2-ąją. Šiais metais M. Jankaus pagrindinės mokyklos biblioteka Vaikų knygos dieną pailgino iki savaitės. „Atversk pasaulį“ – taip pavadinome šių metų renginių savaitę. Vaikų laukė nuotaikingi renginiai, „Skaitymo viruso“ loterijos finalas, parodos ir apskritojo stalo diskusija, knygų pristatymai, kita įdomi veikla.

Vaikų knygos savaitė mokykloje linksmai šurmuliavo nuo kovo 26 d. iki 31 d. Ji prasidėjo nuo radijo laidos. Penktokai Ignė bei Laurynas visus kvietė į šventinius renginius, ragino nepamiršti užsukti į biblioteką, kurioje laukė 7 – tų klasių mokinių projektinis darbelis – skirtukų paroda „Šventieji egiptiečių ženklai- hieroglifai“ ( vadovė istorijos mokytoja metodininkė Daiva Losienė), skaitykloje, kurioje eksponuojami 8 kl. mokinės Julijos Gaidelytės kūrybiniai darbai. „Atversk pasaulį“ – tokia mokinių piešinių paroda visus pasitiko mokyklos vestibiulyje.

Akcija „Skaitymo virusas“ sklandė visą savaitę. Per tris mėnesius mokiniai užpildė 640, „Skaitymo viruso“ kortelių, loterijoje dalyvavo 14 klasių. Buvo išrinktos 3 geriausiai skaitančios klasės. Daugiausiai, t.y. 118 kortelių, užpildė penktokų klasė. Ji apdovanota padėkos raštu bei milžiniškais skirtukais. Nepamiršti ir kiti skaitytojai – burtų keliu išrinktiems mokiniams dovanojome magnetinius skirtukus, saldainius, šratinukus ir kt. dovanas.

Kovo 27 dieną skaitykloje vykusioje apskritojo stalo diskusijoje „Kuriantis mokinys – perspektyvus mokinys“ buvo kalbama apie didesnes kūrybingo mokinio galimybes, platesnį ir gilesnį požiūrį į pasaulį. Renginyje dalyvavę buvę mokyklos mokiniai, dabar gimnazistai, pabrėžė kuriančio žmogaus išskirtinumą šiandieniniame gyvenime, o šeštoko Domo nuomone, kūrybingam mokiniui „atsidaro daugiau durų“.

Popietės metu buvo pristatyta buvusių ir dabartinių mokyklos mokinių kūrybos knygelė “A4“, iliustruota dailės mokytojos metodininkės Rūtos – Emigart Čiuželienės. Diskusijos pabaigoje renginio organizatorė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Dalia Šulcienė gimnazistus paragino tapti savo gimnazijų ambasadoriais ir pristatyti mokyklas, kad lengviau būtų apsispręsti aštuntokams, kurioje mokykloje toliau mokytis.

Vaikų kūrybiškumas ir fantazija ypač atsiskleidė popietėje apie Renatą Šerelytę, skirtoje geriausiems skaitytojams. Trečiadienį, kovo 28 dieną, į skaityklą rinkosi geriausi 2011 metų skaitytojai knygos draugai. Visus pasitiko Renatos Šerelytės knygų personažai: Buntė, Birbindonas, senė, Tešlius iš knygos „Krakatukų pieva“ bei piratas su žmona iš knygos „ Krakatukų jūra“. Jie linksmai papasakojo, kokioje knygoje gyvena, kaip jaučiasi, apie ką svajoja. 7a klasės mokinė Deimantė papasakojo apie Renatos Šerelytės gyvenimą bei kūrybą, Augustė pristatė dokumentinį filmą apie rašytoją „Sapno siūlas“. Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Dalia Agintienė popietę paįvairino “Seno bato elegija“. Mokinius maloniai nuteikė užduotis, kai, susiskirstę į grupeles, pagal duotą knygos pavadinimą jie turėjo sukurti mįslę – minklę. Kol vyko žaidimai, knygų personažai visus vaišino kvapnia kakava bei bandelėmis su cinamonu ( kaip Birdendonas).

Pažaidus ir pasivaišinus buvo apdovanoti geriausi 2011 metų skaitytojai. Jiems įteiktos „Šviesos“ leidyklos knygos. Popietę vedė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Dalia Agintienė kartu su 7 a klasės mokiniais.

Penktadienį į mokyklą atkeliavo „Klevo lapelių pasaka“. Svečiavosi poetė Dalia Žibaitienė.
6 c klasės mokinys Lukas Arlauskas pristatė savo pirmąją knygą, o paklaustas, kodėl rašantis, atsakė: „O ką man daryti?“. Mokyklos gitaristai skambia daina pasveikino visus susirinkusius. Iliustratoriai skaitė ištraukas.

Po velykinių atostogų sugrįžusių mokinių bei mokytojų lauks dramos būrelio spektaklis vaikams „ Ką gali mergaitės“ Vadovė Irena Čėsnienė.

Nuoširdūs AČIŪ už pagalbą bei paramą „Šviesos“ leidyklai ir lietuvių kalbos mokytojoms.
Indra Sokolovienė ir Edita Bendžiuvienė
Bibliotekininkės