Kaip ir kiekvienais metais Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje vyko vaikų vasaros poilsio dieninė stovykla, kurioje šiais metais susirinko net 191 vaikas. Stovykla „Dainuojanti vasara” buvo skirta Dainų šventės šimtmečiui paminėti.  Pirmą dieną stovyklautojai išklausę saugaus elgesio instruktažą ir susipažinę su numatyta stovyklos veikla, pasiskirstė į būrelius, sugalvojo jiems pavadinimus. Stovyklą pradėjome nuo susipažinimo su Šilutės meno mokykla, kurioje mus pasitiko direktorė Daiva Pielikienė ir jos komanda. Pasivaikščioję po meno mokyklą, turėjome galimybę pasiklausyti koncerto, susipažinti su įvairiais muzikos instrumentais, pasigrožėti mokinių kūrybiniais darbais bei smagiai patrepsėti su šokių mokytoja metodininke Judre Railiene.

Vėliau stovyklos dalyviai susipažino su Šilutės šokio studijomis „Sky“ ir „Žvaigždūne“. Edukacijų metu vadovės mokė taisyklingų šokio pratimų, kurie stiprina vaikų fizinę būklę, mokinių būriams surengė mini šokio konkursus.

Įvairios edukacijos – viktorinos vyko Šilutės F.Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Turėjome galimybę apsilankyti ir Šilutės Šv.Kryžiaus bažnyčioje. Čia mus pasitiko vargoninkas, choro „Heide” vadovas, muzikos mokytojas Valteris Matulis. Jis stovyklautojus supažindino su bažnytine muzika, kartu su vaikais giedojo giesmes, vėliau papasakojo apie vargonus, kurie laikomi pagrindiniu bažnyčios ir muzikos instrumentų karaliumi.

Aplankėme ir Pajūrio regioninį parką, klausėmės skambančio lietaus, paukščių čiulbėjimo, medžių ošimo, piktos Baltijos jūros bangų, „skambinome“ akmenukais, smėlyje piešėme muzikos ženklus. O kitą dieną visoje mokykloje skambėjo Afrikos būgnai. Edukatorius Gediminas supažindino su įvairiais mušamaisiais muzikos instrumentais. Kiekvienas mokinys, turėdamas būgną, galėjo „mušti“ įvairius muzikos garsus.

Paskutinę stovyklos dieną vyko stovyklautojų „Dainų šou“. Kiekvienas būrys atliko pasirinktą dainą. Visą savaitę mokiniai repetavo, dainavo, kūrė šokio elementus. Šventės metu vaikai patyrė nepakartojamų emocijų, komisijos nariai, Wednesday (anglų kalbos mokytoja Rasa), Dj Nevykėlė (karjeros specialistė Edita) ir Super girl (vokiečių kalbos mokytoja Eglė), apdovanojo vaikus padėkos raštais ir prizais.

Stovykloje vaikai turėjo galimybę aktyviai dalyvauti edukacinėse veiklose, praplėsti savo žinių akiratį ir smagiai praleisti laiką draugų būryje!

Stovyklos organizatorės