Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje įspūdingai praėjo 1 -4 klasių projektinė savaitė „Tvarus ateities pasaulis jaunojo tyrinėtojo rankomis”. Viskas, ką naudojame kasdienybėje: maistas, drabužiai, technologijos, dirbtinė šviesa ir šiluma, reikalauja resursų. Daugelis tų resursų ateina iš gamtos ir jie nėra begaliniai. Mes daug metų vis dar imam per daug, gamta nespėja atsinaujinti. Tvariai gyventi – tai stengtis sunaudoti mažiau tų resursų, daiktus naudoti daug kartų arba perdirbti esamus.

Projekto metu susipažinome su tvaria energija ir mokėmės ją taupyti. Kūrėme pasakas, šūkius, foto sieneles Tvarumui. Darėme žaidimus, instrumentus iš antrinių žaliavų, dalyvavome žaislų mainų mugėje. Rūšiavome šiukšles. Projektą užbaigėme „Mažųjų dizainerių šou“ – „prikėlėm“ rūbą antram gyvenimui ir patys jį demonstravome eidami podiumu.

Autoriaus nėra