Rugsėjo 1 d. mokslo metų pradžios renginys vyks mokyklos kieme 10 val. Po renginio – pirmoji pamoka 1-10 klasių mokiniams.

Mokyklos administracija

„Pagaliau dėl puikaus mokymosi būsiu tinkamai paskatintas“,- pagalvojau, kai mes, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokiniai, buvome pakviesti vykti į edukacinę kelionę, į Anykščius. Mokymasis puikiais pažymiais, aktyvi neformali veikla, dalyvavimas mokyklos bendruomenės gyvenime – tokie buvo kriterijai, pagal kuriuos sudaryta ekskursantų grupė.

Gegužės 19 – tos dienos ankstyvą rytą pilnas autobusas Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos 5 – 10 klasių Plačiau »

Tarptautinei šeimos dienai paminėti Traksėdžių skyriuje buvo surengta sporto šventė „Aš ir tu pajudėkime kartu“, į kurią susirinko gausus būrys vaikų ir jų šeimų narių.

Pradžioje visi dalyviai išsirikiavo mankštai. Vadovaujami ikimokyklinio ugdymo mokytojos Vaidos Sūdžienės ir skambant Flinto dainai „Piratų mankšta“, ugdytiniai su savo tėvais, močiutėmis, seneliais, broliais ir sesėmis pasiruošė varžyboms. Plačiau »

Gegužės 2-12 d.mokyklos bibliotekoje vyko paroda „Mama – mano Turtas“ – ‘My Mum is my Treasure’. Parodą organizavo ir vykdė anglų kalbos mokytojos R. Naujokienė ir Ž. Bartkienė. Darbų ekspozicija skirta Motinos dienai paminėti, siekiant skatinti vaikų kūrybiškumą, saviraišką ir originalumą. Parodoje dalyvauja antrokų dailyraščiu rašyti ketureiliai ir jų iliustracijos. Eksponuojami darbai, dėl objektyvumo yra koduoti, nes bibliotekos lankytojai dalyvauja balsavime, kurio metu išrenkamas mėgstamiausias eksponatas. Plačiau »

Gegužės 9 d. 5b klasės mokiniams vyko patyriminė pamoka „Aš Savanoris“. Mokiniai vyko į VŠĮ „Šilutės Beglobiai“ gyvūnų prieglaudą. Pamoką vedė ir moksleivius lydėjo anglų kalbos mokytojos R. Naujokienė ir Ž. Bartkienė. Vizito metu moksleiviai susipažino su savanorystės koncepcija gyvūnų prieglaudoje, joje gyvenančiais įvairaus amžiaus globotiniais, tokiais kaip katės, šunys ir net gandrai. Mokiniai laiką leido gyvūnėlius maitindami, vedžiodami ir bendraudami. Vaikai mielai dovanojo prieglaudos gyvūnėliams maisto atsargų. Mokiniai vizito metu maksimaliai Plačiau »

Siekiant ugdymo turinio ir formų įvairovės, labai pravartu pasinaudoti Kultūros paso renginių platforma, edukacinėmis išvykomis, renginiais, kuriuos rengia miesto bibliotekos, muziejus, ir pasinaudoti kitomis ugdymo galimybėmis, išnaudojant miesto erdves. Šiais mokslo metais su įvairiomis klasėmis dalyvauta nuotolinėse ir tiesioginėse edukacijose.

5 a klasės mokiniai dalyvavo vienoje tiesioginėje veikloje pagal Kultūros pasą Kauno Maironio muziejuje Plačiau »

Kovo mėnesį Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje pradinių klasių mokiniams vyko pamokos „Antibiotikai ir antimikrobinis atsparumas“. Pamokų metu mokiniai sužinojo kas ir kokie yra mikrobai, kad antibiotikai naikina tik bakterijas, o ne virusus. Sužinojo, kad mes galime apsaugoti antibiotikų veiksmingumą keliais būdais: Vartoti antibiotikus tik kai paskiria juos gydytojas; visada laikytis gydymosi kurso; nevartoti antibiotikų esant peršalimui ar gripui, nes juos sukelia virusai. Mokiniai nagrinėjo komiksą apie antibiotikų vartojimo klaidas bei sprendė užduotį Plačiau »

Traksėdžių skyriaus ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai Žemės dieną paminėjo keliaudami po paukščių karalystę. Integruota STEAM veikla vyko kartu su Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filialo bibliotekininke Vida Pozniakoviene ir gamtos fotografu Stanislovu Liepiu. Vaikai apžiūrėjo fotografo darytas paukščių nuotraukas, mokėsi atpažinti jau žinomus paukštelius ir susipažinti su naujais. Svečias pademonstravo ir fotografavimo įrangą, aprangą bei papasakojo kaip vyksta paukščių stebėjimo ir fotografavimo procesas. Plačiau »

Gegužės 5-tą dieną vykome į Bitėnuose esantį Martyno Jankaus muziejų, kuris organizavo teatralizuotą edukaciją „Knygnešių keliais – misija įmanoma“, skirtą paminėti spaudos atgavimo dienai. Mūsų mokyklos mokinių komanda kartu su istorijos mokytoju Silvestru Merliūnu ir etikos mokytoja metodininke Rita Zdanevičiene nusikėlė į spaudos draudimo laikotarpį ir nešė „uždraustąją“ spaudą. Didžiausia ir svarbiausia užduotis buvo kelionėje išsisukti nuo žandarų tardymų ir saugiai paslėpti gautą spaudą. Deja, ne visiems pavyko saugiai pernešti spaudą ir likti Plačiau »

Vasario mėnesį, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos 3a klasės mokiniai ir mokytoja, Klaipėdos dramos teatre žiūrėjo režisieriaus Pauliaus Tamolės spektaklį „Sniego karalienė“.

Visi buvome sužavėti aktorių vaidyba, dekoracijomis, puikia spektaklio atmosfera. Grįžę namo, nutarėme piešiniais ir laišku padėkoti vaidinusiems aktoriams.

Ir štai – atsakymas į mūsų laišką. Mus aplankyti Plačiau »