Kiekvienais metais lapkričio trečiąjį ketvirtadienį (šiais metais – lapkričio 16-ąją) minima Tarptautinė nerūkymo diena, kuri yra puiki proga atkreipti rūkančiųjų dėmesį į galimybes atsisakyti rūkymo savo ir savo artimųjų sveikatos labui. Pradėjus rūkyti, kūnas gauna rūkymo priklausomybę sukeliančio nikotino. Asmenys, pradėję rūkyti ankstyvame amžiuje, turi didesnę tikimybę tapti priklausomais nuo nikotino ir rūkyti būdami suaugę. Kasmet pasaulyje nuo tabako vartojimo sukeltų ligų miršta apie 5 milijonai žmonių – 14 tūkstančių kasdien. Apie 70 procentų visų Plačiau »

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Plačiau »

mokinių darbai

Rugsėjo 12–15 dienomis Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo vykdoma akcija „Raudoni bateliai. “Akciją organizavo visuomenės sveikatos specialistė Rasa Venckuvienė, socialinės pedagogės Margarita Dambrauskaitė ir Edita Juciutė, psichologė Aina Sniečkuvienė, bei dailės mokytoja Ramunė Petrikienė. Šioje akcijoje sudalyvavo apie 360 mokinių iš 2-4 klasių bei 6-10 klasių. Specialistės mokiniams pristatė akcijos tikslą bei paaiškino kas tai yra „vaisiaus alkoholinis sindromas“ (VAS). Mokiniai ant akmenėlių piešė raudonus batelius kaip simbolį kūdikiams gimusiems su VAS. Plačiau »

Kaip ir kiekvienais metais Šilutės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje vyko vaikų vasaros poilsio dienine stovykla ,,Mažosios Lietuvos istorijos takais“.

Pirmą dieną stovyklautojai išklausę saugaus elgesio instruktažą ir susipažinę su numatyta stovyklos veikla, pasiskirstė į būrius, sugalvojo pavadinimus: „Bičiuliai“, „Karaliai“, „Mažosios lietuvaitės“, „Kodėlčiukai“, „Keliautojai“, „Šilutės vaikai“, ,‚Linksmuoliai visada linksmi“, „Smalsuoliai“, „Aitvariukai“, „Smalsučiai“. Rytais darė mankštą, kuri suteikė žvalumo, energijos ir geros nuotaikos visai dienai. Plačiau »

Birželio 1-ąją dieną Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo minima Tarptautinė Vaikų gynimo diena. Ačiū vaikams už aktyvų dalyvavimą veiklose. Taip pat dėkojame Šilutės bendruomenės policijos pareigūnei S. Cibauskaitei ir jos draugui Amsiui už bendradarbiavimą ir saldžias staigmenas. Plačiau »

Antradienį,balandžio 18 dieną, keturios 8 klasių komandos dalyvavo karjeros specialistė Editos Bendžiuvienės ir fizikos mokytojos Simonos Steponavičienės surengtame protmūšyje „Pažink. Suprask. Domėkis.“ skirtame Tarptautinei aviacijos ir kosmonautikos dienai paminėti.

Mokiniai piešė, dėliojo dėliones, atsakinėjo į klausimus apie astronautus, astronomijos istoriją, Saulės sistemą. Patys buvo nustebę, kiek daug astronomijos žinių turi Plačiau »

Pavasaris visada yra kažkokia šventė. Biblioteka turi tokią tradiciją – balandžio mėnesį pakviečia mokytojus į popietę, skirtą knygai. Gražus metas pabūti kartu, padiskutuoti ir pailsėti nuo pamokų.
Šįkart susitikome pakalbėti apie laimę, gyvenimo džiaugsmą ir skaitymo malonumą.
Įžangoje bibliotekininkė Indra pristatė knygą „Laimės prekeivis“. Visi mes skirtingi ir laimės poreikis skiriasi. Gaudykim laimės akimirkas. Plačiau »

Neregys buityje

Šių metų kovo 21 d. mūsų mokykloje buvo vykdoma praktinių studijų diena „Pažįstu pasaulį ir kitus“. Šią dieną visas pasaulis mini skirtingų kojinių dieną, kurios tikslas Plačiau »

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos Traksėdžių skyriuje buvo paminėta Žemės diena. Šia proga priešmokyklinės grupės ugdytiniai dalyvavo integruotoje veikloje „Paukšteliai sugrįžta“ Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filiale. Veiklą organizavo priešmokyklinio ugdymo mokytoja Lilija Geležiūnė ir bibliotekininkė Vida Pozniakovienė. Joms talkino ikimokyklinio ugdymo mokytoja Remigija Šlyžiuvienė. Veiklos metu vaikai apžiūrėjo gamtos fotografo Stanislovo Liepio darytas paukščių nuotraukas, vardino jiems jau žinomus paukštelius ir susipažino su gausybe naujų giesmininkų Plačiau »

Macikų socialinės globos namų gyventojai turėjo labai šiltą susitikimą su Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos mokiniais. Dailės terapijos metu kūrė bendrą knygą – „Aš ir Tu“, Plačiau »