Šilutės Martyno Jankaus pagrindinė mokykla

Pradinis ugdymas

Gamtos ir technologinių mokslų priemonės taikomos ne tik pasaulio pažinimo pamokose. Jas naudojame ir neformaliojo ugdymo užsiėmimuose, praktinių studijų dienų, mokyklos vaikų vasaros poilsio stovyklos metu. Plačiau »

Tik prasidėjus 2020 metams, sausio 15-28 dienomis, Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos dvi mokytojos Aida Skarbalienė ir Rita Barkauskienė, vykdydamos Nordplus Junior programos parengiamąjį projektą „Mūsų gyvenimo istorijos“, lankėmės Tasiilaq mieste, Grenlandijoje. Mūsų mokykla šį projektą koordinuoja, o partnerėmis jame yra Danijos Haastrup Freeschool ir Grenlandijos Tasiilaq mokyklos. Plačiau »

Mokykla net 10 metų dalyvavo įvairiuose Nordplus Junior paprogramės projektuose. Šie projektai yra puiki galimybė, į mokymosi procesą įnešanti naujų idėjų, krypčių, kurios prisideda prie švietimo sistemos tobulinimo. Taip pat ši programa suteikia galimybę susipažinti su Šiaurės ir Baltijos šalių kultūra, gyvenimo būdu, vertybėmis, normomis, kalba, gamta ir kt.Po metų pertraukos, matydami mokinių ir jų tėvų susidomėjimą, vėl nėrėme į partnerių paiešką naujam Nordplus projektui užmegzti. Mūsų partneryste susidomėjo nemažai mokyklų, tačiau reikėjo pasirinkti tik dvi. Išsirinkome po mokyklą iš Danijos (Haastrup Freeschool) ir Grenlandijos (Tasiilaq School) Plačiau »

5d klasės mokiniai Kalėdų maratoną pradėjo smagia kelione traukiniu į Klaipėdos kulinarijos studiją „Čiop čiop“. Jaunieji konditeriai ne tik kepė sausainius, bet ir puošė, pakavo dovanų dėžutes, rašė linkėjimus savo draugams, artimiesiems.

Kelionė tęsėsi Klaipėdos širdyje – senamiestyje. Pakeliui mokiniai grožėjosi šimtu Kalėdinių eglučių, o teatro aikštėje klausėsi Anikės skulptūros ir Teatro aikštės sukūrimo istorijos. Plačiau »

Erasmus+: virtualus mokytojų susitikimas Lietuvoje

Plintantis Covid-19 virusas ir toliau koreguoja projekto partnerių planus. Laiku neįvykęs fizinis projekto narių susitikimas Lietuvoje pagal Erasmus+ projektą „Atverkite duris į skaitmeninį pasaulį: antrosios kartos saityno įrankiai“ buvo suorganizuotas virtualioje erdvėje 2021 metų kovo 8-10 dienomis. Jį organizavo Šilutės Martyno Jankaus mokyklos projekto komandos narės Aida Skarbalienė, Rita Barkauskienė, Jovita Ranauskienė ir Roberta Tamošauskaitė. Virtualiems susitikimams buvo pasirinkta Microsoft Teams platforma.

Plačiau »