Gegužės 17 dieną, vaikų dieną  Šilutės Martyno Jankaus mokyklos antrokai mokėsi kitaip.
Šilutės miesto „Kiškių“ saloje visus pasitiko sporto trenerė, Ž. Naumiesčio gimnazijos karjeros specialistė Rita Kutkaitė, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos karjeros specialistė Edita Bendžiuvienė bei 9-okų komanda.

Skambant muzikai visi pasportavo, pristatė savo komandas ir gavę užduočių labirinto lapus kartu su tėveliais bei savo mokytojais keliavo į užduočių stoteles. Jose atliko įvairias užduotis: skaičiavo šuoliukus, prisiminė medžių pavadinimus, draugiškai susikibę už rankų kūrybiškai lindo per lanką, pasitikrino taiklumą mesdami kamuolį į krepšį, mokėsi draugiškumo, susipažino su sporto trenerės, mokytojos, karjeros specialistės ir tėvelių profesijomis.
Nuotaikingiausia buvo penktoji užduotis, finišo liniją pasiekti su daina bei kartu su tėveliais ir savo mokytojomis sušokti bendrą draugystės šokį.
Nuoširdų ačiū taria antrokų mokytojos tėveliams už prizus – vaišes, sporto trenerei, karjeros specialistei Ritai Kutkaitei, karjeros specialistei Editai Bendžiuvienei bei mokinių komandai už pagalbą ir bendradarbiavimą. Plačiau »

Šių metų kovo 14 dieną mokykloje vyko netradicinė ugdymo diena „Siek, planuok, veik“. Šios dienos tikslas – supažindinti mokinius su kuo įvairesnėmis profesijomis, jų ypatumais, darbui reikalingomis kompetencijomis, verslininkų patirtimis, įvairių įmonių veiklomis. Dalyviai 1-10 klasių mokiniai.

Nuo pat ankstyvo ryto mokykloje šurmuliavo vaikai, laukė lektorių, ruošėsi išvykoms. Svečius pasitiko 8-9 klasių mokinių komanda, kuri juos lydėjo į auditorijas susitikimams su mokiniais Plačiau »

2024 m. kovo 23 d. VU Geomokslų institute vyko XXIII-aisis prof. Česlovo Kudabos mokinių geografijos konkursas. Jame dalyvavo 870 mokinių ir 250 jų mokytojų. Tarp jų ir mūsų mokyklos mokiniai: Arnis Dabševičius ir Mantas Budrikas, 7b klasė bei Emilis Paičius, 6b klasė. Mokinius konkursui ruošė geografijos mokytoja metodininke Liolia Baguckiene. Plačiau »

Erasmus+

Graikijoje apie aplinką, dėl aplinkos, aplinkoje – pagal Erasmus+ programą

2024 m. kovo 3–9 dienomis dešimt septintokų ir aštuntokų iš Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos, lydimi trijų mokytojų, lankėsi Pyrgos mieste, Graikijoje, ten įgyvendino Erasmus+ projektą  „Algoritmas tvarumui“ (“Algorithm for Sustainability”).

Plačiau »

Antradienį,balandžio 18 dieną, keturios 8 klasių komandos dalyvavo karjeros specialistė Editos Bendžiuvienės ir fizikos mokytojos Simonos Steponavičienės surengtame protmūšyje „Pažink. Suprask. Domėkis.“ skirtame Tarptautinei aviacijos ir kosmonautikos dienai paminėti.

Mokiniai piešė, dėliojo dėliones, atsakinėjo į klausimus apie astronautus, astronomijos istoriją, Saulės sistemą. Patys buvo nustebę, kiek daug astronomijos žinių turi Plačiau »

Didžiausia nuotolinė pamoka Lietuvoje „Mokonomika“ 2023

Kovo 9 dieną vyko didžiausia nuotolinė pamoka Lietuvoje „Mokonomika“, kurioje dalyvavo ir Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos 1-10 klasių mokiniai.

Tai žinių šventė, skirta ir pasiekiama visų klasių mokiniams, jų mokytojams ir tėvams. Skambutis į ateitį – toks šių metų šūkis. „Mokonomikos“ pamoka prisideda prie UNICEF ir UNESCO rengiamos „Didžiausios pamokos pasaulyje“, kurios tikslas kurti inovatyvias švietimo priemones, įgyvendinant Jungtinių Tautų darnaus vystymosi tikslus. Kūrėjai, atradėjai bei ekspertai  smagiai laiką leido su vedėjais Justina „Swedbank“ finansų labaratorijos eksperte ir Moku aštuntoku iš ateities, kurie nusikėlė laiko portalu iš ateities. Plačiau »