Kovo 29 d. mokykloje vyko šventinė popietė „Mokomės Lietuvai“, kurioje buvo pasidžiaugta pačiais gabiausiais mokiniais. Mokytojai, mokiniai ir jų tėveliai buvo pakviesti pabūti drauge, pasidžiaugti jais, geriausiai besimokančiaisiais, kurių puikūs mokomųjų dalykų vertinimai, laimėjimai rajono ir respublikos olimpiadose, konkursuose, meniniai gebėjimai ne tik garsina mokyklos bendruomenę, bet džiugina mokinių šeimas ir juos pačius. Prasmingi jų darbai skirti Lietuvos šimtmečiui. Malonu, kad mokyklos šviesuliukų visas būrys:18 pradinukų ir Plačiau »

2018 m. kovo 28 dieną Šilutės r. sav. Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje 8, 9 ir 10 klasių mokiniams vyko trys pamokėlės „Emocinė sveikata“ bei 7 klasės mokiniams viena pamokėlė „Rūkymas. Elektroninės cigaretės“. Pamokėles skaitė Lietuvos blaivybės draugijos „Baltų ainiai“ Klaipėdos padalinio pirmininkas Artūras Šiukšta.

Mokiniai sužinojo apie elektroninių cigarečių grėsmę sveikatai, rūkymo sukeliamas ligas. Viena labiausiai paplitusių Plačiau »

2018 m. kovo 26-29 dienomis Šilutės rajono savivaldybės Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Rasa Bertašienė ketvirtų klasių mokiniams skaitė tris pamokėles „Alkoholio poveikis sveikatai“. Rodytas dokumentinis filmas „Alkoholis „veža“?!“ apie aktualias problemas, susijusias su alkoholio vartojimu (apsinuodijimai, avarijos, gaisrai, beprasmės mirtys ir kita). Skaidrių pagalba mokiniai sužinojo, kad alkoholis – dažniausiai vartojamas narkotikas. Jis – daugelio kepenų ligų, smegenų pažeidimų, skrandžio opų, Plačiau »

Žemės dienos proga Traksėdžių skyriaus mokiniai vykdė veiklą „Pavasario virsmas“. Pradinių klasių mokiniai gamino darbelius iš buitinių atliekų, o vyresnieji piešė plakatus „Gyvybės medis“. Svarbiausias dienos akcentas buvo inkilų paukščiams kėlimas. Mokyklos darbuotojas Gintaras Žulkus kartu su mokiniais kelias savaites gamino inkilėlius varnėnams, o šventės dieną visi išėjo išrinkti geriausias vietas paukščių nameliams ir sukabinti juos į medžius. Plačiau »

Lietuvos moksleivių sąjunga, siekdama atkreipti visuomenės dėmesį į moksleivių emocinę aplinką mokykloje, 2016 metų lapkričio 6 dieną pradėjo veiklos programą „Emocija+“. Tai programa, kurios tikslas – vykdant įvairaus pobūdžio veiklas skatinti moksleivius ieškoti būdų, kaip mokyklos emocinę aplinką padaryti pozityvesnę ir draugiškesnę kiekvienam mokyklos bendruomenės nariui, suteikti moksleiviams žinių apie kritinių situacijų sprendimo būdus bei supažindinti su įvairių sričių specialistais, galinčiais tokiose situacijose padėti. Plačiau »

Jau vienuoliktą kartą šalyje organizuojamas Nacionalinis diktantas, kurio šūkis , ,Nacionalinis diktantas: daugiau negu rašyba. Ateik. Rašyk. Išsaugok.“ Šiemet jis vyko kovo 2 dieną. Diktantą Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje rašė ir lietuvių kalbos žinias pasitikrinti panoro penkiolika šilutiškių, dešimt iš jų – mūsų mokyklos moksleiviai, paraginti lietuvių kalbos mokytojų Dalios Agintienės ir Dalios Šulcienės. Moksleiviams draugiją palaikė ir kelios bibliotekininkės. Dalyviai rašė Juliaus Sasnausko tekstą , ,Vienkartinumas“. Konkurso rengėjai Plačiau »

Kovo 2-ąją dieną 8a klasės mokiniai lankėsi A.Budriko įmonėje „Nestandartiniai baldai“. Įmonės darbuotojai mus pasitiko vaišindami saldainiais, išlydėjo su dovanomis -kiekvienas gavo po medinę pieštukinę. Tai prizas pirmiesiems lankytojams susidomėjusiems baldininko profesija.
Individuali Alvydo Budriko įmonė įsikūrusi Šilutės mieste. Tai viena iš seniausių nestandartinių baldų gamintojų vakarų Lietuvoje. Įmonės direktorius pasakojo, jog jau vaikystėje žinojęs, kad baldų gaminimas – šeimos verslas, kurį tęsiu Plačiau »

Kovo 9-oji – ugdymo diena mūsų mokykloje – buvo skirta Mažosios Lietuvos pažinimui ir pavadinta „Praėjusio laiko ženklai ir herojai“.

Vokiečių rašytojas Hermanas Zudermanas, gimęs Šilutės priemiestyje Macikuose, – labai ryškus praeities laiko ženklas. Jį paminėjome integruota Šilutės kamerinio dramos teatro, mokyklos bibliotekos ir literatūros edukacine programa „Namo statymas“ pagal H. Zudermano apysaką „Jonas ir Erdmė“. Plačiau »

Vasario 27 d. Martyno Jankaus pagrindinėje mokykloje 5-10 klasių mokiniams vyko netradicinio ugdymo diena – Karjeros diena „Pažink profesijas“, kurios tikslas – įkvėpti, motyvuoti, skatinti jaunimą rinktis specialybes ir profesijas, kurios ateityje garantuotų mėgiamą darbą ar paskatintų kurti nuosavą verslą.

7c klasės mokiniai susitiko su karikatūristu – šaržistu V. Tisaičiu, kuris pasakojo, kaip į jo gyvenimą atklydo piešimas, pasidalijo mintimis apie tai, kaip jam sekėsi iliustruoti R. Truikienės Plačiau »

Turiningai ir įdomiai vyko ugdymo procesas Karjeros planavimo dieną. Pirmokai ir antrokai susipažino su floristo ir šaltkalvio profesijomis, kurias vaizdingai pristatė mokinių tėveliai Irina Zlotnikova ir Vaidotas Mockus. Trečiokai vyko į Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Traksėdžių filialą, kur apie bibliotekininko darbą pasakojo bibliotekininkė Vida Paldauskienė. Ketvirtos klasės mokiniai stebėjo ikimokyklinio ugdymo pedagogių veiklą darželyje. 5-7 klasių berniukai susidomėję klausėsi pasakojimo apie santechniko profesiją, apžiūrėjo įrangą ir medžiagas, kurias pristatė santechnikas Plačiau »